از خیزش و اعتراضات هموطنان عرب در خوزستان ( اقلیم اهواز) حمایت می کنیم

ما امضا کنندگان ذیل، سه ائتلاف اپوزیسیون ایرانی، در دفاع از حقوق مردمان ایران اعم از  کرد ،فارس ، ترک ، عرب ، بلوچ ، لر ، ترکمن و دیگر اقوام و ملیتهای تحت ستم مضاعف در ایران، بدینوسیله همبستگی خود را با مبارزات و اعتراضات بحق ملت تحت ستم عرب در خوزستان ( اقلیم اهواز)  بومیان تاریخی این بخش ازسرزمین  پهناور ایران که هزاران سال است با دیگر ملیتها و اقوام و شهروندهای ایرانی خود زیسته اند، ابراز میداریم.

قطع آب بروی مردم این  اقلیم و خشکاندن رودخانه ها و تالاب های موجود در اقلیم باعث تشنگی میلیونها انسان، مرگ هزاران گاو و گاو میش ،  نابودی میلیونها نخل ، تخریب میلیونها هکتار اراضی کشاورزی و تولید ریزگردها و ایجاد مشکلات تنفسی و بیکاری و آوارگی صد ها هزار کارگر موسمی و ماهیگیران و نابودی ی بیش از ۲۷۰ نوع ماهی و انواع  پرنده، و لاک‌پشت ،  و تخریب اکوسیستم منطقه ، بوسیله جمهوری اسلامی شده است.

قطع آب بروری مردم این خطه در حالتی است که بنا به گزارشات ماهواره ای حوضچه های پشت سدهائی که بر رودخانه های کارون و کرخه و مارون احداث شده اند پر از آب بوده، وکانالهای انحراف آب این رودخانه ها به شهرک ها و مناطق مرکزی جریان داشته و کماکان ادامه دارد.

پروژه ارتجاعی و ضد انسانی رژیم‌های ایران در محدود کردن سرمایه گزاری فقط درمناطق مرکزی  و محروم کردن استانها  و مناطق حاشیه ای و مرزی کشور که محل سکونت ملیت های غیر فارس زبان میباشد، موجب خشک شدن رودخانه ها در این مناطق، مانند خشک شدن زاینده رود در اصفهان برای مصارف صنعتی و نظامی و اتمی شده است و اکنون عملی کردن پروژه انحراف مسیرآبها ی کارون و کرخه و مارون به سمت اصفهان و یزد سبب نابودی زندگی موجودات زنده نباتی و حیوانی و بهم ریختن محیط زیست مناطق آبریز طبیعی این رودخانه ها شده است.

امنیتی کردن آب و انتقال آن به مناطق مرکزی این وحشت را در بین مردم ایجاد کرده که چه بسا اهداف پشت این سیاست در راستای سیاست عرب ستیزی و پاکسازی قومی  و اخراج آنها از زمینهای آبا اجدادی خود  و کوچاندن آنها باشد.  زیرا که همزمان با سیاست انتقال آب، موضوع ملیتاریزه کردن منطقه و تخصیص زمینهای وسیع کشاورزی به ارتش وسپاه برای ایجاد پایگاه های نظامی در سراسراستان بر روی زمینهای کشاورزان عرب،  خشک کردن بخشی از هور العظیم در شمال غرب استان برای حفر چاه های نفت و تبدیل آن به ابر بحران ریزگردها، عملی کردن چنین پروژه ای را برجسته تر نموده است.

بنابراین تظاهرات مردمی کنونی  در دو سه روز گذشته در اغلب شهر های اقلیم که از بی آبی رنج میبرند از جمله شهرها و شهرستان  اهواز، معشور(ماهشهر)، بستان ( دشت آزادگان)، عبادان( آبادان)، محمره(خرمشهر)، باوی( شیبان)، حمیدیهً ، خفاجیه (سوسنگرد)، هویزه، افلاحیه ( شادگان) ، رفیع و کوت عبدالله (کارون) صورت گرفته اند. اعتراضات برحق این مردمان که عکس العملی طبیعی برای هست و نیست زندگی در اقلیم شان میباشد، حداقل تا این لحظه قتل  و شهادت سه نفر از اعتراض کنندگان جوان و نوجوان  به اسامی  مصطفی نعیماوی، علی مزرعه و قاسم خضیر بوسیله گلوله مزدوران بسیجی و سپاهی را بدنبال داشته است.

طبق روال گذشته رژیم جنایتکار حاکم برایران  بجای تمکین به خواست مردم،  با درندگی و  وحشت آفرینی، دست به سرکوب گسترده تر  جهت جلوگیری از گسترش این اعتراضات و سرایت ان به دیگر مناطق ایران و رسیدن صدای مظلومانه و به حق مردم اقلیم اهواز به مناطق دیگر، اقدام به اعزام نیروهای سرکوب از استانهای همجوار نموده است.

ما امضاء کنندگان، ضمن حمایت از حقوق به حق مردم خوزستان ( اقلیم اهواز)  ، در حق آب و دیگر حقوق اجتماعی و اقتصادی آنان، از تمامی سازمانهای سیاسی و حقوق بشری انتظار داریم که ضمن حمایت از مردم عرب و این مبارزات که جدا از مبارزه مردمان ایران (ملیتهای ایران) برای رسیدن به ازادی و حقوق شهروندی نیست، صفوف خود را علیه رژیم دیکتاتوری ایران فشرده تر  و راههای تعامل و همکاری را عمیق تر کنند.

ما درخواست میکنیم که همه شهروندان ایرانی و تمامی ملیتهای ایران و سازمانهای مربوطه آنان از رستاخیز خلق عرب و همه آحاد مردم خوزستان ( اقلیم اهواز)  اعلام حمایت کنند.

کنگره ملیتهای ایران فدرال

شورای دموکراسی خواهان ایران

همبستگی برای آزادی و برابری در ایران

دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ – ۱۹  ژوییه ۲۰۲۱

حکومت اسلامی مسئول اصلی وضعیت اسفبار ناشی از موج پنجم کرونا در ایران است

موج پنجم کرونا در بسیاری از استان‌های ایران و از جمله استان بلوچستان و سیستان، مازندران و …. گسترش یافته و در بسیاری از شهرهای ایران وضعیت قرمز اعلام شده است و شمار مبتلایان و درگذشتگان را بالا برده است. ادامه خواندن Continue reading

از اعتصاب سراسری کارگران شرکت های پیمانکاری نفت پشتیبانی می کنیم!

از پایان خرداد ماه موج گسترده ای از اعتصابات کارگران شرکت‌های پیمانکاری در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی مراکز تولید و پالایش نفت ایران را در برگرفته  است.   ادامه خواندن Continue reading

قاطعانه از اعتصاب سراسری کارگران پیمانی و پروژه ای صنعت نفت پشتیبانی می‌کنیم / سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

اعتصاب کارگران پیمانی و پروژه ای صنعت نفت در پالایشگاه ها، پتروشیمی ها و نیروگاه ها که از روز شنبه ۲۹ خرداد از “شرکت فراب” نیروگاه  “بیدخون” شروع شده است همچنان ادامه داشته و در حال گسترش می باشد. تا به امروز کارگران بخش های مختلف انرژی در ۸ استان کشور( تهران، فارس، اصفهان، خوزستان، بوشهر، ایلام، یزد وهرمزگان) به این حرکت اعتراضی پیوسته اند. روز قبل از این تاریخ نیز (جمعه ۲۸ خرداد) کارکنان رسمی نفت  در واحد عملیات دریایی شرکت پایانه های نفتی ایران در جزیره خارک اعتصاب کرده و از تحویل و پهلوگیری یک کشتی تحت اجاره شرکت ملی نفت که  قصد بارگیری و انتقال نفت خام به پالایشگاه بندرعباس را داشت، خودداری کرده بودند.  پیش از آن، کارگران رسمی صنعت نفت در آستانه سالگرد اعتصاب تیر ماه ۱۳۹۹ اعلام کرده بودند که در روز ۹ تیر ۱۴۰۰ دست به اعتصاب و اعتراض خواهند زد.

در تداوم اعتراضات، کارگران پیمانی نفت اعلام کرده اند که از روز ۹ تیربه اعتصاب کارگران رسمی نفت خواهند پیوست. تاکنون این اعتصابات در داخل و خارج از کشور مورد پشتیبانی و حمایت سندیکاها، احزاب ، سازمانها و جریانات سیاسی و مدنی قرار گرفته است.

اصلی ترین خواسته های کارگران پیمانی و پروژه ای افزایش دستمزد، پرداخت حقوق های معوقه، ۲۰ روز کار، ۱۰ روز استراحت ( کمپین بیست- ده ۱۴۰۰)،  امنیت شغلی، دائمی شدن قراردادهای کاری، برخورداری از امکانات بهداشتی  و رفاهی حداقل درمحیط های کاری و خوابگاهها و کانتین هایی که در آنها زندگی می کنند، می باشد. آنها همچنین خواهان لغو قوانین برده وار مناطق ویژه اقتصادی و کوتاه شدن دست پیمانکاران و پایان دادن به جو امنیتی محیط های کاری، می باشند.

تعدادی از این خواسته ها، همان خواسته هایی می باشد که بخش مهمی از کارگران ایران طی سالهای اخیر برای آن مبارزه کرده و می کنند.

اهمیت و ویژگی این اعتصابات همزمانی آن با “نه” بزرگی می باشد که اکثریت مردم ایران با تحریم نمایش و مضحکه انتخاباتی “ریاست جمهوری” ، تحویل حکومت اسلامی دادند.

سران رژیم از یکسوهراسان از گسترش اعتصابات کارگران صنعت نفت، پالایشگا ه ها و نیروگاه ها که در تداوم خود می تواند بخش انرژی کشور را فلج سازد و از سوی دیگر وحشت زده از پیوستن بخش های دیگر کارگری و صنعتی به اعتصابات ، خواهند کوشید که با ترفندهای مختلف و یا با بگیر و به بند، این حرکات اعتراضی و اعتصابات را سرکوب کنند.

این اعتصاب سراسری در تداوم حرکتهای اعتراضی و جنبشهای اجتماعی است که روز به روز بیشتر و بیشتر میشود و نشانگر عمق بحران اقتصادی است. ناامنی شغلی ناشی از اخراجهای وسیع و بیکاری سازی به همراه گرانی  سرسام آور و تورم لجام گسیخته آینده ناروشنی را برای میلیونها کارگر ایران  ترسیم میکند. مبارزه کارگران برای تامین نان، کار، مسکن،  و حداقل های لازم برای یک زندگی در شان انسان و برخورداری از حق تشکیل سندیکاها و تشکل های مستقل  و آزادی، از سوی حکومت، پاسخی جز خشونت، سرکوب و اخراج و زندان نگرفته است. با اینحال این مبارزه ادامه داشته و روز به روز گسترش می‌یابد.

پشتیبانی از مطالبات کارگران پیمانی و پروژه ای شرکت نفت، پشتیبانی از خواسته‌ها و مطالبات میلیون‌ها کارگر ایرانی است. نتیجه این اعتصاب و رسیدن کارگران اعتصابی به خواسته هایشان تاثیر مستقیمی بر ادامه مبارزه  جنبشهای اجتماعی و مبارزات کارگران خواهد داشت. هم از این رو پشتیبانی گسترده از این اعتصاب و همراهی با کارگران اعتصابی به هر طریق ممکن اهمیت بسیاری دارد و وظیفه تمامی کسانی می باشد که در راه ایرانی آزاد، دمکراتیک و عاری از تبعیض مبارزه می کنند.

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران ضمن به رسمیت شناختن حق اعتصاب برای همه، از اعتصاب سراسری کارگران شرکتهای پیمانکاری در صنعت نفت پشتیبانی می‌کند. ما از نیروهای چپ و دمکراتیک و عدالتخواه  دعوت می کنیم تا از اعتصاب حق طلبانە و مطالبات کارگران صنعت نفت پشتیبانی نمایند.

سرنگون باد حکومت «جمهوری اسلامی»

زنده با د آزادی و دمکراسی

زنده باد سوسیالیسم

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

یکشنبه ۶ تیر ۱۴۰۰ / ۲۷ ژوئن ۲۰۲۱

پیروزی «نه» بزرگ مردم در نمایش انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

مردم ایران با زبانی گویا و با سکوتی معنادار با پشت کردن به صندوق‌های رأی فریاد خود را از ظلمی که ۴۳ سال بر آنها روا می شود به جهانیان اعلام کردند. ادامه خواندن Continue reading

از مبارزات عادلانه مردم ستمدیده فلسطین حمایت می‌کنیم! / سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

نزدیک به ده روز از دور جدید در گیری‌های مرگبار میان دولت اسراییل و مردم فلسطین در سرزمین‌های اشغالی ونوار غزه می‌گذرد. ادامه خواندن Continue reading

در سوگ مادر شریفی / سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

با اندوه بسیار با خبر شدیم که خانم  پوراندخت مختاری ( مادر شریفی)  یکی دیگر از مادران خاوران  در سحرگاه ۱۴ اردیبهشت  از میان ما رفت. مادر شریفی، از جمله زنان و مادران زخم خورده  از دو رژیم شاه و خمینی بود. ادامه خواندن Continue reading

اول ماه مه روز جهانی همبستگی کارگران خجسته و پیروز باد! / سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

در آستانه اول ماه مه ( یازده اردیبهشت )، روز جهانی همبستگی کارگران قرار داریم. در این روز کارگران در سرتاسر جهان مستقل از مرزهای ملی و جغرافیایی، همبستگی طبقاتی و بین المللی خود را به نمایش می گذارند. ادامه خواندن Continue reading