بیش از ۴۶۰کنشگر اجتماعی خواستار لغو طرح کارورزی شدند

مردم ایران!
حیات اجتماعی کارگران و دانشجویان این کشور؛ همچون معلمان، پرستاران و دیگر اقشار زحمتکش، به واسطه‌ی موج جدید سیاست‌های سودمحور و زودبازده سرمایه‌سالار، مورد هجوم قرار گرفته است. ادامه خواندن Continue reading

بحران بازتولید و پیدایش پرولتاریای «قانون‌شکن» جدید / گفت‌و‌گو با سیلویا فدریچی فیلسوف فمینیست و فعال مدنی مارکسیست

ترجمه: فرید دبیرمقدم


در مصاحبه زیر سیلویا فدریچی، فیلسوف فمینیست و فعال مدنی مارکسیست، از تغییراتی که کار بازتولیدی در ۴٠ سال اخیر و به‌خصوص پس از سیاست‌های ریاضتی ٢٠٠٩ از سر گذرانده می‌گوید. ادامه خواندن Continue reading

آزادی کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به قید کفالت / سندیکای کشت وصنعت نیشکر هفت تپه

شنبه هفتم امرداد، ده کارگر بازداشت شده شرکت کشت وصنعت هفت تپه در زندان دزفول پس از محاکمه دردادگاه شوش توسط دادستان به طور موقت و با سپردن کفالت از زندان آزاد شدند. ادامه خواندن Continue reading

جلوگیری از برگزاری مراسم سالگرد شاملو را محکوم می کنیم / سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

درمانده از حل مسائل و مشکلات عدیدۀ مملکتی، رژیم جمهوری اسلامی از برگزاری مراسم شاعر بزرگ، احمد شاملو جلوگیری کرد!

دوم مرداد ماه امسال، هفدهمین سالروز خاموشی شاعر آزادی، شاملوی بزرگ بود. کانون نویسندگان ایران از دوستداران شعر و ادبیات دعوت نموده بود تا مطابق هر سال بر مزار شاملو گردهم آیند. طی ۱۶ سال گذشته دوستداران شاعر و اندیشههای پاک و روش او فرصتی پیدا می کردند که با نثار شاخه گلی سرخ، یادش را گرامی بدارند.

……

تو را چه سود

فخر به فلک برفروختن

هنگامی که

هر غبار راه لعنت شده نفرینت می کند؟

تو را چه سود از باغ و درخت

که با یاسها

با داس سخن گفته ای.

آنجا که قدم بر نهاده باشی

گیاه از رستن تن می زند

چرا که تو

تقوای خاک و آب را

هرگز باور نداشتی.

فغان! که سرگذشت ما

سرودِ بی اعتقاد سربازان تو بود

که از فتح قلعه ی روسپیان

باز می آمدند.

………..(بخشی از سروده “آخر بازی” احمد شاملو)

گزمگان شبپرست، این دست آموزانِ جهل و تباهی و حافظان بقای تاریکی و تباهی، گورستان را قُرُق کردند و از برگزاری مراسم جلوگیری کردند و در این رهگذر تعدادی فرهیختگان را دستگیرکرده و از آنها خواستار سپردن تعهد شدند که با مقاومت و امتناع آنها مواجه گردیدند. آنها با هتک حرمت به انسانهای آگاه جامعهمان درنده خوئی خود را به نمایش گذاردند.

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران جلوگیری از برگزاری مراسم یادبود این شاعر بزرگ و اعمال غیرانسانی و اهانت به حاضران در مراسم از جانب عوامل و ایادی رژیم  را محکوم میکند.

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

۶مرداد ۱٣۹۶ -  ۲۸ ژوئیه

مردان برای امروز می‌سازند، زنان برای فردا / نگاهی به افزایش تعداد شهردارهای زن در جهان

وقتی از مگان بِری، شهردار نشویل در ایالت تنسی پرسیدم که آیا در‌ سال گذشته تجربه هیچ‌گونه برخورد تبعیض جنسیتی را داشته است یا نه جواب داد: ادامه خواندن Continue reading

ربودن اسماعیل عبدی از مقابل منزلش را قویا محکوم میکنیم و خواهان آزادی فوری این معلم برجسته هستیم / اتحادیه آزاد کارگران ایران

صبح امروز اسماعیل عبدی عضو ارشد کانون صنفی معلمان مه ایران که بدنبال اعتصاب غذائی سخت در مرخصی بسر می برد از مقابل منزلش توسط مامورین امنیتی ربوده و به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل گردید. ادامه خواندن Continue reading

دستگیری وسرکوب کارگران معترض نیشکر هفت تپه را محکوم می کنیم / سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

بر اساس اخبار منتشر شده،نیروهای امنیتی رژیم اسلامی از ساعت نه شب سوم مرداد ماه به خانه‌های شماری از کارگران معترض ومبارز شرکت نیشکر هفت تپه هجوم آورده ودستکم پانزده تن از آنان را بازداشت نموده‌اند.

این دستگیری‌ها در پی دور جدید اعتصابات واعتراضات گسترده کارگران بازنشسته وشاغل نیشکر هفت تپه در اعتراض به پایمال شدن ابتدایی‌ترین حقوقشان صورت گرفته است. کارگران به ستوه آمده نیشکر هفت‌تپه به ناچار و در اعتراض به بی‌توجهی مسئولین،  به همراه خانواده‌هاشان اخیرا حتی راه ترانزیت اندیمشک به اهواز را هم مسدود نموده بودند.

پاسخ کارگران به این دستگیری‌ها قاطع و روشن بوده است: در صورت عدم آزادی همکارانمان وعدم توجه به خواسته‌هایمان به اعتصاب ادامه خواهیم داد!

این نخستین بار نیست که کارگران زحمتکش نیشکر هفت‌تپه جهت احقاق حقوق خود دست به اعتراض و اعتصاب می‌زنند.مبارزات جانانه آنان تحت رهبری سندیکای مستقل کارگران نیشکر، طی سالهای گذشته را همگان بخوبی بخاطر می‌آورند. سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه نیز در اطلاعیه‌ای دستگیری همکارانشان را محکوم نموده وخواسته‌های خود را از جمله پرداخت مطالبات معوقه، تمدید دفترچه‌های تامین اجتماعی، پرداخت چهار درصد وظیفه کارفرما در ارتباط با بازنشستگان، واز همه مهمترمخالفت با ادامه خصوصی سازی شرکت به عنوان اصلی‌ترین دلیل نابسامانی زندگی کارگران اعلام نموده‌اند.

سندیکا به نمایندگی از طرف کارگران خواهان توقف کامل روند خصوصی سازی شرکت شده ومعتقد است که هر چند هنوز این پروسه بطور کامل اجرا نشده اما نتایج تا کنونی فاجعه بارش هم اکنون نیز خود را نشان داده است و در نهایت مسئولیت نهایی را به عهده دولت می‌دانند.

طبقه کارگر ایران با مشکلات بی شماری روبرو است. سرکوب بی وقفه جمهوری اسلامی از طریق دستگیری کارگران بطور اعم وکارگران پیشرو بطور اخص مانع ازسازماندهی مستقل آنان می‌گردد و فقرو فلاکت گسترده حاکم بر میهنمان به شمول طبقه کارگر حاصل این حاکمیت قرون وسطایی سرمایه‌داری است. تنها راه رهایی کارگران وزحمتکشان میهن، سازماندهی مستقل و دخالت درمبارزه صنفی-سیاسی باهدف سرنگونی نظام ارتجاعی حاکم می‌باشد.

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران ضمن حمایت از خواسته‌های به حق کارگران زحمتکش نیشکر هفت تپه، اعمال سرکوبگرانه دولت را به شدت محکوم نموده وخواهان آزادی هر چه سریعتر کارگران بازداشت شده می‌باشد.

پیروز باد مبارزات کارگران زحمتکش نیشکر هفت تپه

زنده باد همبستگی طبقاتی کارگران ایران

زنده باد سوسیالیسم

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

۵مرداد ۱٣۹۶ -  ۲۷ ژوئیه ۲۰۱۷