نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

۳۸۰ کارگر قطار شهری اهواز اخراج شدند

۳۸۰ کارگر اخراجی شرکت قطار شهری اهواز صبح شنبه ۱۶ آبان در مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، شرکت کیسون دوشنبه هفته گذشته ۱۱ آبان این کارگران را اخراج کرده است.

کارگران قطار شهری اهواز  پس از ۳۲ روز اعتصاب، هفته گذشته بخشی از مطالبات معوق خود را دریافت کردند. اما کارگران اخراج شده به ایلنا گفتند که دو ماه از دستمزد معوق و سنوات خود را دریافت نکرده‌اند.

عباس هلاکویی، مدیرعامل شرکت قطار شهری اهواز، یک‌شنبه ۱۰ مهر از تعطیلی یک ماهه شرکت قطار شهری اهواز خبر داد و گفت: «شرکت کیسون با قرارداد و عملکرد خود، شهر اهواز را به گروگان گرفته است». به گفته او، به زودی جلسه‌ای به منظور خلع ید شرکت کیسیون تشکیل می‌شود.

شرکت پیمانکاری کیسون از سال ۱۳۸۵ مجری پروژه قطار شهری اهواز است. این شرکت تعهد کرده بود که پروژه متروی اهواز را در دوره زمانی پنج ساله به بهره‌برداری برساند. اما به گفته هلاکویی، این طرح تا اکنون ۲۷ درصد پیشرفت داشته است.

کارگران قطار شهری اهواز پیش از این ۱۱ بار اعتصاب کرده‌‌اند. شرکت کیسون در سال‌های گذشته بار‌ها به اخراج کارگران پروژه قطار شهری اهواز اقدام کرده است. اردیبهشت امسال و همزمان با اعتصاب کارگران، ۱۵۰ کارگر بخش حفاری این شرکت اخراج شدند. دو سال پیش نیز بیش از ۳۰۰ کارگر این پروژه از کار اخراج شدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>