نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

۳۰۰۰ کارگر مجتمع نیشکر هفت تپه به اعتصاب پیوستند

تعداد سه هزار کارگر نیشکر هفت تپه به اعتصاب پیوسنه اند. این کارگران در بخش‌های مختلف صنعتی و کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپه مشغول کارند و از روز چهارشنبه (ششم بهمن ماه) اعتراض خود را نسبت به تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی خود از سر گرفته‌اند که تا امروز دوشنبه (۱۱بهمن ماه) ادامه یافته است.

به گزارش ایلنا، بعد از تجمع روز گذشته (یکشنبه ۱۰ بهمن ماه) کارگران، کارفرما بر اساس صورت جلسه ای که در روز های اخیر تنطیم کرده بود یک ماه از معوقات مزدی کارگران بخش صنعتی و گروهی از کارگران بخش کشاورزی را پرداخت کرد که در نتیجه آن کارگران خشمگین شده و با همراهی کارگرانی که پرداخت مطالبان مزدی شان همچنان با بی‌توجهی کارفرما روبرو شده است اعتراض خود را مروز را تشدید کرده اند.
به گفته کارگران، تشدید اعتراضات کارگری در حالی صورت گرفته است که طی چند روزی که اعتصاب کارگران مجتمع نی شکر هفت تپه از سر گرفته شده هیچ مقام دولتی پی گیری مطالبات آن ها نبوده است.
یک کارگر معترض مجتمع نی شکر هفت تپه با بیان اینکه کارگران در اجتماع امروز خود همچنین خواستار تغییر برخی عوامل مدیریت خصوصی کارخانه شده اند، افزود: اگر دست‌کم پاداش وبهربرداری سال‌های ۹۴ و ۹۵ به همراه حقوق کامل آذر ماه آنها پرداخت شود، دلیلی برای استمرار این اعتراض وجود ندارد.
در عین حال بیش از ۲۵۰ نفر از کارگران بازنشسته این مجتمع که هنوز نتوانسته‌اند مطالبات بازنشستگی خود را از کارفرما دریافت کنند در این اجتماع چند روزه همکاران خود را همراهی می کنند.
پرداخت حق بیمه دوران بیکاری کارگران نی‌بر که در فاصله سالهای ۶٨ تا ۹۲ مشغول کار بوده‌اند از دیگر خواسته های این گروه از کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه است.
کارگران اعلام کرده اند تا پایان هفته جاری کارفرما باید حدود ۱۲ میلیارد تومان برای فاصله بیمه دوران بیکاری کارگران نی بر و ٨ میلیارد تومان بابت سنوات کارگران بازنشسته پرداخت کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>