نوشته شده در خبرو گزارش٬گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

گزارش مراسم بزرگداشت دکتر عبدالرحمن قاسملو در پاریس

به دعوت حزب دمکرات کردستان، برای بزرگداشت یاد دکتر عبدالرحمن قاسملو، دکتر فاضل رسول و عبدالله قادری آذر که ۲۳ سال پیش به دست ماموران جمهوری اسلامی در وین ترور شدند، تعدادی از آزادیخواهان ساکن پاریس روز یکشنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۱ در گورستان پرلاشز گرد آمدند.

در این مراسم نماینده دفتر سیاسی حزب دموکرات کردستان، نماینده شاخه فرانسه حزب دموکرات کردستان، نماینده حکومت اقلیم کوردستان در فرانسه، آقای عزیز ماملی سخنگوی هیئت نمایندگی خلق کرد در ۱۳۵۸ سخن گفتند و آقای مظفر ادب پیام کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی را خواند.

همه سخنرانان تروریسم دولتی جمهوری اسلامی را که قربانیان بیشماری در داخل و خارج ایران بر جای گذاشته است محکوم کردند. آقای عزیز ماملی به نقش و جایگاه ویژه و مهم دکتر قاسملو در جنبش آزادیخواهی کردستان و ایران اشاره کرد و تاکید کرد ترور دکتر قاسملو و پس از آن دکتر سعید شرف افکندی، ضربه بزرگ و جبران ناپذیری به تلاش برای پیوند جنبش آزادیخواهی کردستان با جنبش سراسری ایرانیان علیه دیکتاتوری جمهوری اسلامی زد. در حقیقت، ترور این دو رهبر بزرگ که همواره و خستگی ناپذیر برای نزدیکی نیروهای مبارز در ایران تلاش می کردند، نشانه هراس جمهوری اسلامی از پیوند جنبش مردم کردستان با دیگر جنبش های مبارزاتی است و درست به این دلیل وظیفه نیروهای مبارز است که با پیش نهادن مشترکات و بسیج سراسری به عمر دیکتاتوری سیاه جمهوری اسلامی در ایران پایان دهند.

پس از پایان مراسم، شرکت کنندگان برای گرامی داشت یاد دکتر سعید شرفکندی و دو همراه مبارزش که به دست تروریست های جمهوری اسلامی در رستوران میکونوس به قتل رسیدند، بر سر مزار آنها رفتند.

عکس هایی از مراسم و پیام کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی همراه است

شورای هماهنگی
هشتم ژوئیه ۲۰۱۲

*****************

گرامی باد یاد بیدار دکتر عبدالرحمن قاسملو، دکتر فاضل رسول و عبدالله قادری آذر

در مسلخ عشق جز نکو را نکشند !

۲۳ سال پیش، در بیست و دوم تیرماه ۱۳۶۸، گلوله های مزدوران جمهوری اسلامی ایران، بر زندگی دکتر عبدالرحمن قاسملو، یکی از رهبران برجسته جنبش مردم کردستان، که سراسر عمر پُربارش مبارزه و تلاش برای آزادی و عدالت اجتماعی بود، پایانی خونین نهادند و جان های شیفته او و همراهانش، به هزاران جان شیفته ای که از انقلاب مشروطیت تا امروز برای آزادی، عدالت اجتماعی و برابرحقوقی همه شهروندان در ایران مبارزه کرده اند، پیوستند.

هزار افسوس که پس از انقلاب ١٣۵٧، نیروهای پیشرو جامعه و مدافعان آزادی و عدالت اجتماعی، به اهمیت همبستگی و اتحاد در برابر نیروهای واپسگرایی که انقلاب مردم ایران را مصادره کرده بودند، پی نبردند و تلاش خود را برای بنا نهادن ایرانی آزاد و دمکراتیک که برابری حقوق ِ همه شهروندان را تضمین کند، همسو نکردند. حاکمان سرکوبگر تازه به قدرت رسیده از این پراکندگی، بیشترین بهره را بردند و با استفاده از جنگ خانمانسوز ایران و عراق، و به نام دین، نیروهای پیشرو جامعه را به سختی سرکوب کردند. کردستان قهرمان و نیروهای مبارز کرد اولین قربانیان این حکومت وحشت و مرگ بودند که می رفت برای چند دهه کابوس خونین مردم ایران شود. ماشین مرگی که از فردای استقرار جمهوری اسلامی در پشت بام مدرسه رفاه به کار افتاد، دکتر قاسملو و ده ها هزار نفر از آزادیخواهان ایران را نیز به کام خود کشید.

اکنون که بیش از سه دهه از حاکمیت جمهـورى اسلامى می گذرد، نیروهای پیشرو جامعه به این حقیقت رسیده اند که برای رسیدن به آزادی، عدالت اجتماعی و برابرحقوقی همه شهروندان، باید نظامی بر مبنای آزادی، حقوق بشر و جدایی دین از دولت در ایران مستقر ساخت. امید که این وقوف، راه را برای همسویی و همراهی نیروها هموار کرده و بسیج ملیونی مردم را ممکن سازد.

کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانى که از دل جنبش سبز آزادیخواهی مردم ایران سر برون آورده امید آن دارد که مبارزات ملت کُرد، همگام و همراه با دیگر جنبش های مبارزاتی، خواست دیرینه مردم یعنی استقرار دمکراسى و عدالت اجتماعى در سراسر ایران را، که شخصیتهاى برجسته اى همچون دکتر عبدالرحمن قاسملو، دکتر سعید شرفکندی و دیگر رهبران کرد براى آن مبارزه کردند، تحقق بخشد.

ما از فرصتی که دوستان حزب دموکرات کردستان برای بزرگداشت این رهبر آزاده و همراهان جان باخته اش، فراهم آورده اند، استفاده کرده و همراه با آنها یاد این مبارزان راه آزادى و دمکراسى برای کردستان و ایران را گرامی می داریم.

بژى ایران، بژى کردستان.
کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانى
۲۰۱۲هشتم ژوئیه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>