نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

کشتار و جنایت در کردستان توسط جمهوری اسلامی ادامه دارد / کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

بنا به اطلاعیه رسمی حزب کومه له کردستان ایران (سازمان انقلابی زحمتکشان کردستان ایران – کومه له)، جمعی از پیشمرگان و اعضای تشکیلات مخفی این حزب، روز جمعه دوم تیرماه ۱۳۹۶ ( ۲۳ ماه ژوئن ۲۰۱۷) در سنندج مورد تهاجم نیروهای رژیم قرارگرفتند که منجر به درگیری شدید شد. طی این درگیری سه تن از اعضا و پیشمرگان کومه له به نام‌های  “صباح حسین پناهی”، “حامد سیف پناهی” و “بهزاد نوری” جان باختند.

پس از حمله منسوب به داعش در تهران، متاسفانه همانگونه که پیش‌بینی می‌شد، رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی به بهانه مقابله با “تروریسم” به سرکوب و جنایات خود پوشش مذهبی داده و قصد دارد افکار عمومی را منحرف کند. ایجاد فضای جنگی و از آن طریق سرکوب وسیع مقاومت تاریخی مردم در کردستان، سیاستی بوده است که که رژیم جمهوری اسلامی از بدو حیات ننگین خود و تا کنون دنبال کرده است لازم است که همه نیروهای آزادیخواه، متحد و همصدا در برابر این سرکوبگریها و جنایات ایستادگی کرده و رژیم را وادار به عقب نشینی کنند.

یکی دیگر از سیاست‌های رژیم، تحت فشاردادن خانواده‌های فعالین سیاسی و مدنی است. بنا به اخبار رسیده، پس از این عملیات، رژیم دست به دستگیری‌های وسیعی زده است. تعدای از افراد خانواده حسین پناهی و به ویژه انور حسین پناهی فعال مدنی باسابقه در زمره دستگیرشدگان هستند. در این رابطه و به دنبال فراخوان یکی از اعضای خانواده حسین پناهی، حرکتی برای افشا این دستگیری‌ها و فشار روی جمهوری اسلامی برای آزادی هر چه سریعتر آنان در حال شکل گیری است. ما ضمن حمایت از این گونه تلاش‌ها، از همه آزادیخواهان و نیز نهادهای مدافع حقوق بشر می خواهیم ضمن محکوم کردن این دستگیریها از هرگونه تلاش برای رساندن صدای اسیران دربند و خانواده آنها فروگذاری نکنند.

ما ضمن همراهی و همدردی با خانواده جانباختگان حزب کومه له ، صمیمانه به رهبری و اعضا و پیشمرگان این حزب تسلیت گفته و خود را درکنار و همراه آنها می‌دانیم و ایمان راسخ داریم که مبارزه متحدانه همه مردم در سراسر ایران به شمول جنبش ملی – دمکراتیک در کردستان، برای کسب آزادی، دمکراسی و عدالت سرانجام پیروز خواهد بود.

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

۲۶ ماه ژوئن ۲۰۱۷

۵ تیرماه ۱۳۹۶

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>