نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

پیام تسلیت / کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

هنوز اعلامیه های درگذشت زنده یاد پرویز خان اعظمی بیرانوند بر دیوارهای شهرهای تهران ، خرم آباد و بروجرد و رسانه های گروهی باقی است که خبر میرسد همسر گرامی و همراه همیشگی او سلطنت خانم اعظمی در روز چهار شنبه ۱۴ مهر ماه ۱۳۹۵ در تهران در گذشت .

سلطنت خانم اعظمی بانوی ایستادگی و شکیبائی نزدیک به یک قرن ، از رنج تبعید در کودکی و محرومیت از دیدار فرزندان و عزیزان و داغ اعدامهای بسیاری از اعضاء خانواده در سه دورۀ استبداد سیاهِ شاهنشاهی و اسلامی در تاریخ حیات پُربار و افتخار آمیز خود دارد که آخرین اعدامها ، اعدام رفقا فریدون اعظمی ، سیامک اسدیان و هیبت اله مُعینی چاغروند و جمشید سپهوند و …. است .

او یکی از مادران شکوهِِ رنجهای سالیان و زندگی و مبارزه در سه دهۀ دهشتبار از حیات مردم ایران است

ما، بدینوسیله در گذشت سلطنت خانم بزرگ خاندان اعظمی بیرانوند را به خانواده های معینی چاغروند و اسدیان و سپهوند بویژه به رفیق عزیزمان محمد اعظمی  ( سهراب ) و بستگان گرامی صمیمانه تسلیت می گوئیم .
یاد و خاطره فداکاریهای سلطنت خانم اعظمی در تاریخ مبارزات حق طلبانه مردم ایران و ساکنان غرب کشور ثبت است و ایستادگی و استقامت اش جاودانه خواهد ماند .

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران ایران

نوزدهم مهر ماه ۱۳۹۵

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>