نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

پیام به مناسبت درگذشت آقای جلال طالبانی / روابط عمومی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

خبر مرگ آقای جلال طالبانی از رهبران با سابقه ملت کرد در کردستان عراق، ما را نیز همچون تمامی کسانی که با سابقه و فعالیت ایشان آشنائی داشته و دارند متاسف کرد.
“مام جلال” (عموجلال)، آنگونه که از همان بدو زندگی سیاسی وی خطاب می شد، از جمله رهبران پرتلاش، با نفوذ و محبوب در مبارزات ملی – دمکراتیک در کردستان عراق و فراتر از آن مورد توجه محافل سیاسی تمامی منطقه بود که توانست سهم بسزائی در شناساندن حقوق عادلانه و جنبش ترقیخواهانه کردستان عراق و نیز هدایت و رهبری آن ایفا نماید.
سپری کردن دورانهای پر از سختی و تحمل ناملایمات فراوان با اراده ای راسخ و اعتقادی عمیق به آینده، به ویژه پس از تشکیل اتحادیه میهنی کردستان که نمونه ای از توانائی وی در متحد کردن صفوف گوناگون بود، جنبش ملی – دمکراتیک در کردستان عراق را در مرحله نوینی از مبارزه قرار داد وجایگاه ویژه ای را درعراق بدان اختصاص داد. فعالیتهای وی در گردهم آوری همه نیروهای مخالف برای فراهم نمودن شرایط سقوط صدام حسین و سپس بنیان نهادن عراق فدرال، به نحوغیرقابل انکار، برجسته است.
برای اولین بار درتاریخ عراق در سال ۲۰۰۵ میلادی، به عنوان یک کرد، توسط پارلمان و با رای بسیار بالائی به ریاست جمهوری این کشوربرگزیده شد که به مدت دو دوره ادامه داشت. در این دو دوره ریاست جمهوری، هم به روش و هم به اعتقادات خویش تا آنجا که امکان داشت وفادارماند. دفاع از لغو حکم اعدام و به ویژه تلاش برای خودداری از امضای حکم اعدام صدام حسین که جنایات وی بر مردم کردستان عراق برکسی پوشیده نمانده بود، گویای این راستی است و بی گمان یکی از عاملان صلح و آشتی در میان مردمان گوناگون بود و تا آنجا که می توانست از یاری احزاب و سازمانهای ترقیخواه و آزاداندیش در کشورهای همسایه دریغ نمی ورزید.
“مام جلال” که با چهره ای همیشه خندان، همصحبتی دلنشین برای همگان بود، زندگی سیاسی و مبارزاتی پر از نشیب و فرازی را طی کرد اما آنچه که از وی به جا می ماند، سیمای رهبری مقاوم و ایستاده و در عین حال یکی از کارآمدترین رهبران کرد در تاریخ معاصرمی باشد. فقدان “مام جلال” نه تنها ضایعه ای جدی برای مردم کرد در کردستان عراق بلکه برای همه ملت کرد و نیز همه منطقه پر ازتلاطم ما، می باشد.
ماضمن ابراز همدردی صمیمانه با خانواده و بستگان ایشان به ویژه همسر و همراه مبارزشان “بانو هیرو”، به رهبری و صفوف اتحادیه میهنی کردستان و تمامی مردم کرد تسلیت می گوئیم و یاد بزرگ ایشان را گرامی می داریم.
روابط عمومی
سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران
۱۳ مهرماه ۱۳۹۶
۵ ماه اکتبر ۲۰۱۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>