نوشته شده در اعلان توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

پاسخ به رفقای عزیز شرکت کننده در نشست ماه اوت ۲۰۱۶ _طرفداران ادامۀ پروژۀ وحدت در سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

 

رفقای عزیز شرکت کننده در نشست ماه اوت ۲۰۱۶

با درود

۱ – از پیام نشست تان، تشکر می کنیم. از این که این نشست را به عنوان «کنگره سیزدهم» سازمان اعلام کرده اید، متاسفیم. برطبق اساسنامه موجود سازمان، که تنها قانون معتبر در روابط درونی ماست، نشست شما نمی تواند کنگره سازمان باشد. ما در این مورد قبلا نظر خود را اعلام کرده ایم. بر اساس گزارش* خود شما، این نشست با ۴۶ در صد رای کل اعضای سازمان، خود را کنگره نامیده است و برای همه اعضای سازمان تصمیم گیری کرده است. چنین رویه ای در میان سازمان ما و جریانات چپ در ایران و جهان بی سابقه است. اصولا با هیچ منطقی نمی توان نشستی را که طبق اساسنامه سازمان نیازمند حضور دو سوم اعضا است، با درصدی به مراتب کم تر رسمیت داد و با چنین درصدی از رای همان شرکت کنندگان، آن را کنگره اعلام کرد.

۲- ما قبل از برگزاری این نشست با توجه به فضائی که در تشکیلات وجود داشت، خواستار تعویق کنگره و گفت و گو با شما شدیم. به این درخواست ما توجه نشد و با وجود اذعان به این واقعیت که بدون حضور امضا کنندگان نامه، عملا کنگره ای در کار نخواهد بود، بر برگزاری این نشست تاکید شد. همان طور که قبلا هم اعلام کرده ایم، کار شما در اعلام این نشست به عنوان کنگره برای ما غیر قابل قبول است.

۳- بارها تاکید کرده ایم که اختلافات ما بر سر ادامه پروژه وحدت، بر همگان روشن است، لزومی هم ندارد که تلاش شود، نظر نیمی از این سازمان در این عرصه به دیگری تحمیل شود. با احترام به نظر همدیگر در این زمینه، می توانیم مناسبات درونی خود را در چارچوب سازمان تنظیم کنیم. شما تاکنون این پیشنهاد ما را نپذیرفته اید و برخلاف آن، با اعلام نشستی که اساسا مخالفان پروژه وحدت در آن شرکت داشته اند، به عنوان کنگره سازمان، عملا حساب خود را با بقیه سازمان جدا کرده اید.

۴- اکنون برای حفظ این سازمان و تنظیم مناسبات در بین دو بخش آن در چارچوب قانونی موجود، تنها یک راه وجود دارد: اعلام نشست شما و مصوبات آن به همان شکلی که در واقعیت رخ داده است، به عنوان نشست یک بخش از این سازمان و پس گرفتن ادعای برگزاری کنگره و برآمد منتخبین آن نشست تنها به عنوان نمایندگان گرایش شما.

۵- درصورت چنین توافقی، ما آمادگی خود را برای تنظیم مناسبات با شما در چارچوب سازمان، متناسب با اساسنامه موجود آن اعلام می کنیم. امیدواریم که از طریق گفت و گو بتوانیم به مشکلاتی که به وجود آمده است، پایان دهیم و بر اساس توافقاتی که بر سر موضوع مورد اختلاف صورت می گیرد، مناسبات در عرصه های دیگر را تحت الشعاع آن قرار ندهیم.

با بهترین آرزوها

طرفداران ادامۀ پروژۀ وحدت در سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

۲۰ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۶

ــــــــــــــــــــــــ
* http://www.etehadefedaian.org/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>