- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

یاد رفیق عبدالرضا کریمی (کاک ابو) گرامی خواهد ماند

Posted By admin On بهمن ۲۶, ۱۳۹۵ @ ۴:۱۹ ب.ظ In اعلامیه ها | No Comments

[1]با تالم و اندوه فراوان، باخبر شدیم که دیروز قلب پر از مهر رفیق عبدالرضا کریمی، مشهور به “کاک ابو”، از تپش باز ماند.

خبر ناگوار و تکاندهنده از دست دادن یار قدیمی، رزمنده راه آزادی و عدالت و چهره شناخته شده جنبش حق طلبانه در کردستان، ما را در ماتمی عمیق فروبرده است.

رفیق عبدالرضا کریمی زاده منطقه کرمانشاهان پس از تحصیلات عالی، در شهر مریوان به تدریس پرداخت وی در همان دوران، سر پرشوری برای مبارزه با استبداد شاهی داشت.

شخصیت وی همراه با ایستادگی در دفاع از نظراتی که بدانها اعتقاد داشت وی را در زمره کسانی که اعتماد مردمی را جلب می کرد قرار داده بود. محبوبیت وی در بین دانش‌آموزان شهر خود، به وی این امکان را داده بود که به راحتی با جوانان به بحث و گفتگو بنشیند که نتیجه آن پیوستن بسیاری از آنان به صفوف نیروهای چپ در طول و پس از انقلاب ضد سلطنتی بود. در قیام ۵۷ فعالانه شرکت نمود و در هدایت وبسیج نیروهای آن منطقه نقش فعالی ایفا نمود.  پس از پیروزی انقلاب و هجوم رژیم تازه به قدرت رسیده به کردستان، از نیروهای موثر و فعال در سازماندهی مقاومت مردمی شد. نقش وی در کنار و همراه رفیق فواد مصطفی سلطانی درسازماندهی کوچ مردم مریوان در اعتراض به تحریکات رژیم و مذاکره با چمران ، همواره در خاطره ها زنده است.

کاک ابو که مورد احترام و اعتماد توده های آن منطقه بود از بنیانگذاران اصلی دفتر سازمان چریکهای فدائی خلق ایران در مریوان بود و به عنوان نماینده سازمان مربوطه در مریوان در کارزارهای سیاسی نقش ایفا می نمود

کاک ابو قدرتی چشمگیر در رابطه و تماس با تمامی اقشار مردمی داشت. نه تنها در میان مردم مورد احترام و اعتماد بود بلکه با جوانان به سادگی و بسیار فروتنانه رابطه عمیق برقرار می کرد . از موقعیت ویژه ای در میان آنان برخوردار بود به گونه ای که تفاوت سنی معین با جوانان و دانش آموزان، مگر در موارد معدود و محدوی، حس نمی‌شد و از همین رو همدم و همراه بسیاری از آنان در عرصه‌های گوناگون بود.

پس از انشعاب “اقلیت و اکثریت” در سازمان چریکهای فدائی خلق ایران،  کاک ابو به صفوف نیروهای اقلیت که در حال بازسازی و جمع آوری نیروهای خود بودند پیوست ودر سازماندهی نیروهای اقلیت بویژه در منطقه مریوان و سنندج نقش ارزنده ای ایفا کرد و در موقعیتی که اقلیت در دورانی کوتاه و با امکانات بسیارمحدود پس از انشعاب، در کردستان  به دست آورد موثر بود. وی به تاریخ و ادبیات آشنائی کامل داشت. همراه با زبانی شیرین که خاص وی بود با استفاده از دریائی از اصطلاحات و کنایه ها، در عموم بحثها قانع کننده می نمود و اطرافیان را جذب این شیوه گفتار و بیان می‌کرد.

با اوجگیری مشکلات درونی اقلیت و شرایط ویژه آن دوره، کاک ابو که سودای مداخله و تاثیرگذاری بیشتر در جنبش ملی – دمکراتیک را در سر داشت،  به امید بسط حوزه و گستره جنبش مقاومت خلق کرد در مناطق پیرامونی زادگاه خویش به صفوف حزب دمکرات کردستان ایران پیوست و از آن زمان تا آخرین لحظه حیات، از فعالیت در راه آرمانهای خود باز نماند

ما این فقدان را به همه همرزمان وی در دوره های متفاوت در طیف جنبش فدائی ونیز به حزب دمکرات کردستان ایران صمیمانه تسلیت گفته و باهمه یاران، بستگان و نزدیکان وی اظهار همدردی عمیق داریم.

یاد و خاطره کاک ابو گرامی باد

روابط عمومی

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

 ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۵ – ۱۴ فوریه ۲۰۱۷


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/%d9%8a%d8%a7%d8%af-%d8%b1%d9%81%d9%8a%d9%82-%d8%b9%d8%a8%d8%af%d8%a7%d9%84%d8%b1%d8%b6%d8%a7-%da%a9%d8%b1%d9%8a%d9%85%db%8c-%da%a9%d8%a7%da%a9-%d8%a7%d8%a8%d9%88-%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85%db%8c

URLs in this post:

[1] Image: http://www.etehadefedaian.org/wp-content/uploads/2017/02/676472-6250494eb17a45cf2296318335085301.jpg

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.