نوشته شده در اجتماعی توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

همکلاسی های دانش آموز بیمار مریوانی همدلی کردند موهایشان را تراشیدند

همکلاسی های دانش آموز بیمار مریوانی همدلی کردند موهایشان را تراشیدند
ماهان که برای انجام آزمایش های پزشکی به تهران آمده بود، وقتی بعد از دو هفته به مریوان برگشت، با همکلاسی ها و دوستانی روبه رو شد که برای استقبال از او، موهایشان را تراشیده بودند. حالاهمه دانش آموزان کلاس دوم مدرسه شیخ شلتوت شبیه هم شده اند، ۲۴ سر کچل و لب خندان که برگشت ماهان را به او خوشامد گفتند و دوستشان را در آغوش های کوچک خود جای دادند … .
این بار اما ایده از «امید» بوده، بعد از کلی خواهش و التماس موهایش را به خاطر ماهان از ته تراشیده و به مدرسه آمده، آقای محمدیان، معلم کلاس می گوید: «امید را که دیدم غافلگیر شدم، از طرفی بچه ها همه گریه و بهانه که آقا! چرا امید موهایش را زده، بعد شما اجازه نمی دهید ما موهایمان را از ته بزنیم؟» گویا حرف ها و درخواست های آقای محمدیان هم که «بچه ها هوا سرد است، سرما می خورید» به گوششان بدهکار نبوده که نبوده.
آقای محمدیان به «شرق» می گوید: «حالاهم احتمال می دهیم کل بچه های مدرسه موهایشان را بزنند.»ماهان وقتی بعد از دوهفته انجام آزمایش های مختلف به مدرسه برگشته، حسابی خوشحال شده است، او دیگر نگران موهای ریخته شده اش نیست، از صورت متفاوت خودش نمی ترسد و تنها و بی حرف گوشه کلاس نمی نشیند. او می داند که حالادوستانی دارد که همه شکل او هستند، امید، محمد، داریوش، شایان، پارسا، داژیار، پیام، دیار و… دیگر شکل ماهان شده اند؛ دقیقا شبیه خود او. «بچه ها تاثیرپذیرند. شخصیتشان شبیه خمیری است که اگر درست ورز داده شود، خوب و بجا پخته می شوند. نیازی هم به نصیحت، حرف و سخن ندارند، کافی است کار خوب را نشانشان بدهی خودشان مسیر درست را یاد می گیرند و می روند.»
اینها را آقای محمدیان گفت و اضافه کرد: «این روزها بچه ها حسابی هوای ماهان را دارند. هرکدامشان می خواهند کاری برای بهبود حال او انجام بدهند، در درس ها کمکش می کنند و با او بازی می کنند. ماهان هم این روزها بد نیست و منتظریم ببینیم پزشکان با توجه به آزمایش هایش چه تصمیمی می گیرند.» بچه هایی که تا دیروز شکل و قیافه ماهان برایشان نه تنها تعجب انگیز بود که حتی از او دوری می کردند، کودکانی که از نیمکت ماهان فاصله می گرفتند و صورت بی موی او را دستمایه خنده ها و شوخی های خود کرده بودند، امروز به واسطه ایده ناب معلم خوش فکرشان، همه ماهان شده اند. آنها این روزها کلمه «همدردی» را به خوبی هجی می کنند و معنای آن را خیلی بیشتر از هم سن و سالانشان یا حتی خیلی از بزرگ ترها می فهمند. این را می شود در سرهای بی مویشان دید.
نویسنده: فهیمه سادات طباطبایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>