نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

هجوم نیروهای حکومتی و کشتار مردم در کردستان ترکیه را محکوم می کنیم / کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

مقاومت مردمی در مقابل تهاجمات حکومتی پیروز است

تحرکات و اقدامات گسترده روزهای اخیر نیروهای ارتش ترکیه، نشان از ادامه سیاست‌های جنگ افروزانه و متجاوزانه دولت ترکیه دارد که بویژه پس از دو انتخابات اخیرمجلس درترکیه، از هرچه مردمی‌تر شدن جنبش خلق‌ها و حقانیت آن در دیگر بخشهای جامعه ترکیه، به هراس افتاده است.

شکی نیست که موفقیت اتنخاباتی نیروهای حامی حقوق دمکراتیک خلق‌ها و نیزدیگر ارزش‌های چپ و دمکراتیک، علیرغم همه مشکلات و موانع وایجاد شده چون جو رعب و وحشت، بمب گذاری و ترور، غیرقابل تحمل برای دولت اردوغان و پیامی آشکار علیه سیاست‌های آن بود.

“انتقام” حکومت ترکیه از مردم و ملت کرد در کردستان ترکیه، به بهانه مقابله با “پ.ک.ک” ، متاسفانه روز بروز ابعاد هر چه فاجعه آمیزتری به خود می گیرد.

در روزهای اخیر بسیاری از مناطق کردستان ترکیه، از جمله مناطق خود مدیریتی دیاربکر، ماردین، شیرناک، بوتان، سور، کرپوران، جزیره و نصبین با استفاده از نیروئی گسترده و تجهیزات گوناگون، مورد هجوم قرار گرفته اند. در این شهرها و روستاها، مردم بی دفاع و بویژه کودکان از طرف نیروهای نظامی ترکیه آماج حملات و تهاجمات ضد انسانی قرار گرفته اند. اعلام وضعیت اضطراری، حکومت نظامی و دستور تخلیه در مناطق گسترده و محاصره آنها، وضعیت ساکنان را با توجه به فصل سرما، در آستانه فاجعه ای بشری قرار داده است.

ارتش ترکیه به مثابه بازوی حکومت ترکیه، تمامی مردم، جنبش و خواسته های حق طلبانه آنها را نشانه رفته است و با استفاده از وضعیت منطقه، نیات دیرین و رویای شکست مقاومت مردم را بار دگر به امتحان گذاشته است.

تحولات اخیر منطقه و قرار گرفتن ترکیه در ائتلاف “اسلامی”، تنش با روسیه و … از جمله تلاشهای دولت ترکیه برای پوشاندن چهره واقعی خود در معادلات جاری است اما برکسی پوشیده نمانده است که علیرغم بیانات رسمی، تضعیف و نابودی جنبش ملی کرد چه در سوریه و چه در ترکیه، هدف اصلی سردمداران دولت ترکیه است و این در حالی است که افکار عمومی در جهان شاهد و همراه فداکاریهای پیشمرگان و رزم آوران کرد علیه  دولت اسلامی است. این رفتار دولت ترکیه، دهن کجی آشکار به این مقاومت و تضعیف آن است

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران، ضمن همدردی عمیق با بازمندگان قربانیان جنایت‌های دولت ترکیه و همراهی با جنبش حق‌طلبانه ملت کرد در کردستان ترکیه، بار دگر تنفر و انزجار خود را از سیاست ضد دمکراتیک دولت حاکم علیه جنبش عادلانه مردم در کردستان ترکیه را اعلام می دارد و آن را محکوم می کند و در عین حال از مجامع بین‌المللی، همه نیروهای مترقی و آزاده می خواهد که علیه این اقدامات دولت ترکیه واکنش جدی نشان داده و خواهان قطع این لشکرکشی و کشتار گردند.

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

۶ دی ۱٣۹۴ -  ۲۷ دسامبر ۲۰۱۵

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>