نوشته شده در جنبش ها٬حقوق بشر توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

هاشم شعبانی زندانی سیاسی عرب در معرض مرگ قرار گرفته است

هاشم شعبانی زندانی سیاسی عرب در معرض مرگ قرار گرفته است

هاشم شعبانی زندانی سیاسی عرب پس از یکسال و اندی تحمل شکنجه روحی وروانی و شکنجه جسمانی به دلیل احتمال فوت، ایشان را روز چهارشنبه۱۵٫۸٫۲۰۱۲ از بازداشتگاه ادراه اطلاعات به زندان کارون منتقل کردند.به گزارش فعالان حقوق بشر از اهواز؛ هاشم شعبانی که شاعر، دبیر دبیرستان های شهر خلفیه(خلف آباد) در جنوب شرق اهواز ، فارق التحصیل ادبیات عرب و دانشجوی علوم سیاسی در مقطع کارشناسی ارشد است، بیش از یک سال است که در سلول های انفرادی اداره اطلاعات استان تحت شدید ترین فشارهای روحی و روانی و شکنجه جسمانی قرار گرفته است.هاشم شعبانی به دلیل وخامت حال و احتمال مرگ ناشی از شکنجه مستمر او را از بازداشتگاه اطلاعات به زندان کارون منتقل کرده اند.

منابع حقوق بشری می گویند؛ مدیریت زندان کارون با توجه به وضعیت وخیم این زندانی سیاسی تصمیم به انتقال او به بیمارستان گرفت اما این تصمیم با مخالفت اداره اطلاعات مواجه شد. بنا به گفته فعالان حقوق بشری احتمال قوی وجود دارد که هاشم شعبانی در روزها یا ساعت های آینده بمیرد.

تا به حال ۶ زندانی سیاسی عرب در اثر شکنجه روحی وروانی و شکنجه جسمانی در بازداشتگاههای مختلف ادارات اطلاعات شهرستان های حمیدیه، اهواز، دزفول، شوش و دیگر شهر جان باختند.

غیبان عبیداوی از حمیدیه،محمد چلداوی از اهواز، رضا مغامسی از دزفول، محمد کعبی از شوش ، ناصر آلبوشوکه از اهواز و علیرضا غبیشاوی از اهالی خلفیه بر اثر شکنجه مستمر در بازداشتگاههای اطلاعات کشته شدند.

بنا به گزارش فعالان حقوق بشر هنوز از سرنوشت وزنده بودن دیگر زندانیان سیاسی همپرونده با هاشم شعبانی چون؛ محمد علی عموری، هادی راشدی، برادران جابر ومختار البوشوکه، رحمان عساکره ودیگر زندانیان اطلاعی در دست نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>