نوشته شده در اخبار توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

منصوره بهکیش آزاد شد

بنا بر گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، منصوره بهکیش، فعال حقوق بشر و از حامیان مادران عزادار، ساعت چهار عصر دیروز (شنبه) و پس از تودیع قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد.

نیروهای امنیتی در ساعت ۸ شب ۲۲ خرداد ۱۳۹۰ خانم منصوره بهکیش را در خیابانی در تهران دستگیر و سپس او را به زندان اوین منتقل کردند. گفتنی است، مقامات امنیتی و قضایی هنوز دلیلی برای بازداشت وی اعلام نکرده و از اتهامات او همچنان اطلاعی در دست نیست.

بازداشت منصوره بهکیش، با اعتراض و واکنش‌های گستردهٔ سازمان‌های حقوق بشری داخلی و بین المللی و نیز دولت‌ها همراه بوده و در همین ارتباط فدراسیون بین المللی جامعه‌های حقوق بشر، نیز با صدور بیانیه‌ای این اقدام ماموران امنیتی و مقامات قضایی را محکوم کرده بود.

گفتنی است از اعضای خانوادهٔ خانم منصوره بهکیش، محمدرضا (کاظم) بهکیش در اسفند ماه سال ۶۰ در جریان درگیری در تهران کشته شد. خواهر وی زهرا بهکیش در شهریور سال ۶۲ پیش از آنکه به دست ماموران جمهوری اسلامی بیفتد با سم سیانور به زندگی خود پایان داد، برادر دیگر وی محسن بهکیش در اردیبهشت سال ۶۴ در تهران اعدام شد. برادران دیگرش محمود و علی در جریان قتل عام زندانیان سیاسی در شهریور سال ۶۷ به دار آویخته شدند و نیز سیامک اسدیان همسر خواهر وی در مهرماه سال ۶۰ در درگیری مسلحانه در آمل کشته شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>