- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

مسئولیت مرگ افشین اسانلو، زندانی سیاسی و فعال جنبش کارگری، متوجه جمهوری اسلامی است!/ سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

Posted By admin On تیر ۳, ۱۳۹۲ @ ۲:۵۴ ب.ظ In اعلامیه ها | No Comments

افشین اسانلو از فعالین جنبش کارگری و از اعضای “هیئت موسس سندیکای رانندگان میان شهری” در زندان رجانی شهر روز پنجشنبه ٣٠ خرداد دچار سکته قلبی شد. مقامات زندان از اعزام افشین به بیمارستان خودداری کردند. وخیم شدن حال افشین اسانلو موجب جان باختن او در٣١خرداد هنگام انتقال از زندان رجایی شهر کرج به بیمارستان، درسن ۴٢ سالگی گردید. مسئولان رژیم جمهوری اسلامی می گویند  که وی در بیمارستان دچار ایست قلبی شده است.

خانواده افشین شایعات رژیم را تکذیب کرده و گفته‌اند وی به دلیل تاخیر در انتقال به بیمارستان در گذشته است.این درحالی است که افشین بارها از وخامت وضعیت جسمی خود به مسئولین زندان شکایت کرده بود.مرگ  زندانیان سیاسی درسیاهچال های  رژیم جمهوری اسلامی تازگی ندارد قتل ستار بهشتی نمون‌ ای دیگر ازجنایات این رژیم است.

این بار نیز افشین اسانلو فعال جنبش کارگری قربانی جنایات های این نظام ضد بشری گردید. افشین اسانلودر سال ۱۳۸۸ بنا به دلائل واهی «اجتماع و تبانی» علیه جمهوری اسلامی دستگیر و زندانی گردید.مسئولیت مرگ  افشین اسانلو بطور مستقیم متوجه حکومت جمهوری اسلامی می‌باشد.

هم اکنون بسیاری از فعالین جنبش کارگری از جمله رضا شهابی، بهنام ابراهیم‌زاده ، محمد جراحی، شاهرخ زمانی در شرایط وخیم جسمی تحت شکنجه و فشار های گوناگون ،همچنان بر اساس احکام بی پایه و اساس در زندان بسر می‌برند.این زندانیان به تاکید پزشکان نیازبه مداوا در خارج از زندان دارند.

ماضمن همدردی صمیمانه باخانواده اسانلو به ویژه با مادر و همسر افشین اسانلو خواستار اعتراض و پی گیری موضوع  مرگ وی از سوی همه فعالین و تشکل‌های مستقل کارگری و نهادهای مستقل و ترقی‌خواه بین‌المللی هستیم.

ما خواستار همراهی و همگامی همه سازمان‌ها و احزاب چپ ،دموکرات و ترقیخواه در اعتراض به مرگ افشین اسانلو وپی گیری آن در نهاد ومجامع ترقی‌خواه بین‌المللی و حقوق بشری هستیم.

ما تهدیدات و فشارهای جسمی و روانی جمهوری اسلامی را بر علیه فعالین کارگری و دیگر زندانیان سیاسی محکوم می‌کنیم

مامسئولیت مرگ افشین اسانلو بعهده رژیم جمهوری اسلامی می دانیم.

ما خواستارآزادی بی قید و شرط فعالان کارگری و زندانیان سیاسی هستیم .

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

۳ تیرماه  ۱۳۹۲ – ۲۳ ژوئن ۲۰۱۳

 


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/%d9%85%d8%b3%d8%a6%d9%88%d9%84%db%8c%d8%aa-%d9%85%d8%b1%da%af-%d8%a7%d9%81%d8%b4%db%8c%d9%86-%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%8c-%d8%b2%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%b3%db%8c%d8%a7%d8%b3

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.