- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

مرگ بیش از ۳ هزار کارگر بر اثر حوادث کار /شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۲

Posted By admin On اسفند ۴, ۱۳۹۲ @ ۱۲:۲۲ ق.ظ In کارگری | No Comments

مرگ بیش از ۳ هزار کارگر بر اثر حوادث کار شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۲
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در سال ۹۰، ۱۵۰۷ نفر و در سال ۹۱، ۱۷۹۶نفر از کارگران شاغل در بخش‌های مختلف جان خود را از دست داده‌اند که این موضوع هشداری جدی به حساب می‌آید. حسین طلا اظهارداشت: در دو ماه اخیر دو موضوعی که گسترده به آن پرداخته شد حادثه آتش‌سوزی کارگاه خیابان جمهوری و حادثه معدن کرمان بود که منجر به فوت چند کارگر شد و در هر دو حادثه فوق بازرسان کار وظایف خود را در بررسی ایمن محل کار به خوبی انجام نداده بودند. وی ادامه داد: به استناد ماده ۳۴ قانون معادن و ماده ۹۶ قانون کار دو وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت و وزارتخانه کار، تعاون و رفاه اجتماعی مسوول تامین حفاظت فنی و ایمنی معادن هستند اما متاسفانه در حوادث معادن اکثرا کارفرمایان و کارگران به عنوان محکومین این گونه حوادث معرفی می‌شوند. طلا افزود: طبق قانون، بررسی صلاحیت بهره‌برداران معادن باید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شود، به این معنی که این وزارتخانه وظیفه دارد قبل از شروع به کار یک معدن تمام جوانب ایمنی را در نظر بگیرد. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان داشت: در کل کشور ۵۲۴۶ معدن فعال وجود دارد که بازرسین وزارت کار وظیفه بازرسی امنیت و ایمنی این معادن را بر عهده دارند.
منبع اعتماد

فردی که در وزارت نفت خودسوزی کرده بود درگذشت
شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۲ [1]
کارمند وزارت نفت که در روز بازدید رییس جمهوری از وزرات نفت خودسوزی کرده بود، امروز در گذشت.

به گزارش خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یکی از کارکنان وزات نفت که ۲۸ بهمن ماه در ساختمان مرکزی وزارت نفت اقدام به خودسوزی کرده بود با ۵۵ درصد سوختگی در گذشت.

گفته می‌شود این کارمند وزارت نفت بعد از آن که با مراجعه مکرر به مسوولان مربوطه موفق نشد مجوز بازنشستگی پیش از موعد خود را به دلیل جانباز بودن بگیرد درخواست دیدار با وزیر نفت را داشت که بعد از آنکه از وی خواسته می‌شود درخواست مکتوب خود را ارائه کند، اقدام به خودسوزی می‌کند.

وزیر نفت نیز این ماجرا را در صفحه شخصی فیسبوک خود این گونه تشریح کرده است: “با توجه به اینکه تمامی ورودی‌های وزارت نفت با دوربین کنترل و ضبط می‌شود، از فیلم ضبط‌ شده چنین بر می‌آمد که فردی حدود پنجاه و چند ساله وارد ساختمان می‌شود و به اولین باجه رجوع می‌کند. حدود یک دقیقه با فرد متصدی صحبت می‌کند و سپس حدود نیم‌متر از باجه فاصله می‌گیرد، بدون سر و صدا و پرخاش به دیگران یک بطری از جیبش درمی‌آورد که بعدا معلوم می‌شود بنزین است، در آن را باز می‌کند و روی شانه‌های خود می‌ریزد و به سرعت با روشن کردن کبریت، در عملی کاملا غیرمنتظره برای متصدی باجه و بقیه حاضران خود را به آتش می‌کشد. در فاصله کمتر از نیم‌دقیقه بعضی از همکاران که در آنجا حاضرند با در آوردن کت‌های خود و کپسول آتش‌نشانی، آتش را خاموش می‌کنند و این مرحله از ماجرای تاسف‌انگیز تمام می‌شود.”

نکته قابل توجه درباره این حادثه که در روز بازدید “سرزده” رییس‌جمهور از وزارت نفت اتفاق افتاد این است که این فرد چگونه توانسته با خود بنزین حمل کند در حالی که نیروهای امنیتی و حراست هیچ کدام متوجه وی نشده‌اند. آیا وی از قبل آمادگی این کار را داشته‌ است؟


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/%d9%85%d8%b1%da%af-%d8%a8%d9%8a%d8%b4-%d8%a7%d8%b2-3-%d9%87%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d9%83%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%b1-%d8%a8%d8%b1-%d8%a7%d8%ab%d8%b1-%d8%ad%d9%88%d8%a7%d8%af%d8%ab-%d9%83%d8%a7%d8%b1-%d8%b4

URLs in this post:

[1] Image: http://www.etehadefedaian.org/wp-content/uploads/2014/02/مرگ-بیش-از-3-هزار-کارگر-بر-اثر-حوادث-کار.jpg

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.