نوشته شده در اخبار توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

مخالفت کارفرمایان با افزایش ۴۲ درصدی مزد ۹۱

پیشنهاد نمایندگان کارگری با توجه به اثرات تورمی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در سال ۹۱ مطرح شده است اما نمایندگان کارفرمایان شرایط بحرانی واحدهای تولیدی را دلیل ناتوانی و مخالفت خود عنوان کرده‌اند.

ایلنا: ایلنا: در سومین جلسه تعیین دستمزد سال آینده که در شورای عالی کار برگزار شد، نمایندگان کارگران پیشنهاد افزایش ۴۲ درصدی نرخ مزد را برای سال آینده مطرح کردند که با مخالفت نمایندگان کارفرمایان مواجه شد.

به گزارش ایلنا، پیشنهاد نمایندگان کارگری با توجه به اثرات تورمی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در سال ۹۱ مطرح شده است اما نمایندگان کارفرمایان شرایط بحرانی واحدهای تولیدی (در پی عدم دریافت یارانه بخش تولید در فاز اول هدفمندی یارانه‌ها) را دلیل ناتوانی و مخالفت خود با افزایش پیشنهادی نمایندگان کارگری عنوان کرده‌اند.

یکی از نمایندگان کارفرمایان در شورای عالی کار در این باره به خبرنگار ایلنا گفت: با توجه به شرایط موجود کارفرمایان با افزایش یک درصدی دستمزد هم موافقت نخواهند کرد.

مرگ دلخراش دو کارگر در کارگاه شن شویی
فرو ریختن دیوار سنگی در حال ساخت در محوطه شن شویی در روستای باغ سالار شهرستان فریمان خراسان رضوی منجر به مرگ دو کارگر شد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان فریمان گفت: در پی اعلام مرکز فوریتهای پلیس ۱۱۰ و اورژانس سنگ بست مبنی بر وقوع حادثه مرگبار در کارگاه شن شویی واقع در روستای باغ سالار پلیس بلافاصله در محل حاضر و اقدامات لازم را به عمل آورد.
سرهنگ ابوالقاسم باقری افزود: بررسی پلیسی حاکی از آن بود که بر اثر ریزش دیوار سنگی در حال ساخت دو نفر کارگر شن شویی در زیر آوار جان باخته اند.
وی گفت: اجساد قربانیان این حادثه با حضور نیروهای امدادی از زیر آوار بیرون کشیده شد و تحقیقات پلیسی در این رابطه ادامه دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>