نوشته شده در دانشجویی توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

مخالفت با بازگشت به تحصیل دانشجویان «ستاره دار» همچنان اداه دارد.سومین تجمع دانشجویان دانشگاه هنر

پایان ابهام بازگشت به تحصیل دانشجویان ستاره‌دار سوم دی ۱۳۹۲

ایسنا:با
به گزارش ایسنا، از نخستین روزهای سرپرستی دکتر توفیقی در وزارت علوم ایجاد کمیته‌ای برای بررسی پرونده‌های دانشجویان محروم از تحصیل و اساتید بازنشسته در دستور کار قرار گرفت و بر همین اساس کار بررسی پرونده‌های دانشجویان محروم از تحصیل که متقاضی بازگشت به دانشگاه بودند، آغاز شد.

این کار از همان ابتدا واکنش برخی نمایندگان و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی را به همراه داشت و نمایندگان از سرپرست وزارت علوم خواستار توضیح این موضوع شدند که در نهایت

اما در روزهای اخیر که نمایندگان و اعضای کمیسیون آموزش بعضا عنوان کرده‌اند که فرجی دانا باید در صحن علنی پاسخگوی نمایندگان باشد، وزیر علوم تاکید کرد که قضاوت درباره‌ بازگشت دانشجویان ستاره‌دار طبق قانون به هیات مرکزی گزینش واگذار شده و وظایف هیات مرکزی نیز در شورای عالی انقلاب فرهنگی تعیین شده است.

وزیر علوم همچنین تصریح کرد: در مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان شده که نه قوه مقننه و نه قوه قضاییه وارد احکام هیات مرکزی گزینش نشوند و حتی به صراحت اعلام شده که کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و دیوان عدالت اداری نیز وارد این موضوع نشوند، به همین دلیل در بحث ذکر شده باید تابع قانون باشیم و به اختیارات هیات مرکزی گزینش احترام بگذاریم.

اما رییس کمیسیون آموزش مجلس این اظهارات وزیر علوم را بی پاسخ نگذاشت و درگیری وزارت علوم و مجلس در رسانه‌ها نیز دنبال شد، به طوریکه محمدمهدی زاهدی از وجود مصوبه‌ عدم نظارت نمایندگان در هیات مرکزی گزینش وزارت علوم ابراز بی اطلاعی کرد و گفت: آنچه که دنبال و تحقیق کردیم، ظاهرا چنین مصوبه‌ای وجود ندارد.

در همین راستا مصوبه‌ا ی ۱۱ شهریورماه سال ۶۵ در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده است.

در این مصوبه صراحتا تاکید شده که احکام نهایی صادر شده توسط هیات مرکزی گزینش دانشجو و کمیته مرکزی انضباطی بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است و دیوان عدالت اداری، کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی و بازرسی کل کشور نباید با مصوبات شورا مخالفت کنند.

متن کامل این مصوبه به شرح زیر است:

“درباره احکام نهایی صادره توسط هیات مرکزی گزینش دانشجو و کمیته مرکزی انضباطی دانشجویان

مصوب جلسه ۸۳ مورخ ۱۳۶۵/۰۶/۱۱

مقرر می‌شود که به دیوان عدالت اداری، کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی و بازرسی کل کشور اعلام شود که احکام نهایی صادر شده توسط هیات مرکزی گزینش دانشجو و کمیته مرکزی انضباطی بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است و با توجه به اظهارنظر حضرت امام امت نسبت به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، نهادهای مذکور نباید با این مصوبات مخالفت نمایند و احکام مذکور را مورد سؤال و تردید قرار دهند.”

سومین تجمع دانشجویان دانشگاه هنر برای برکناری رئیس دانشگاه و تداوم بی توجهی مسئولین
۲ دی ۱۳۹۲
حدود صد تن از دانشجویان دانشگاه هنر تهران، با برگزاری تجمعی خواهان استعفای رییس این دانشگاه شدند.
به گزارش دانشجونیوز، اولین تجمع دانشجویان روز شنبه ۲۳ آذر ماه و دومین تجمع در روز سه شنبه ۲۶ آذر ماه سال جاری برگزار شد.

در سومین تجمع دانشجویان با شعار «دانشجو می‌میرد ذلت نمی پذیرد» ، «رییس بی لیاقت استعفا استعفا» و همراه داشتن پلاکاردهایی با مضامینی بر علیه رییس دانشگاه و حراست مقابل درب این دانشگاه واقع در خیابان ولیعصر، اعتراض خود را به عملکرد مدیریت دانشگاه اعلام داشتند.

دانشجویان مهمترین علل اعتراض خود را نصب دوربین‌های گران قیمت برای کنترل دانشگاه و امنیتی کردن فضای دانشگاه با اضافه کردن تعداد بیشتر افراد حراستی را از مهمترین اقدامات ریاست دانشگاه می‌دانند و گفتند: در حالیکه ما از داشتن وسایل لازم مربوط به رشته‌های مان محرومیم بودجه دانشگاه هزینه دوربین شده است. سرویسی که قبلا دانشجویان را از خوابگاه واقع در کرج به دانشگاه می‌آورد حذف شده، کیفیت غذای دانشگاه پایین آمده ، تمام نشریات دانشجویی به دستور ریاست تعطیل شدند اما در هزینه‌های امنیتی دانشگاه هیچ صرفه‌جویی نشده است.

به گزارش بهارنیوز، کمیته بررسی وضعیت اساتید با محوریت یکی از اعضای هیئت علمی به نام دکتر زوایه و سعید کشن فلاح، به دلیل اطلاع از تغییر ریاست دانشگاه در ماه های آینده در حال ایجاد خلل در قراردادها و ادامه کار برخی اساتید منتقد دانشگاه هستند تا با تسویه فضای هیئت علمی به نفع خود، ادامه مدیریت دانشگاه را نیز در سیطره خود درآورند.

برای همین قرارداد برخی اساتید تمدید نشده و تعدادی دیگر نیز در حال بازنشستگی اجباری هستند که این اتفاق مورد اعتراض دانشجویان و اکثریت اعضای هیئت علمی قرار گرفته است.

در این تجمع طوماری خطاب به وزیر علوم تحقیقات و فناوی به امضا رسید که در آن خواستار توجه بیشتر به “بزرگترین دانشگاه تخصصی هنر کشور” شده تا از این فضا حاکم بر آن رهایی پیدا کند و روزهای تعالی خود بازگردد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>