- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

محمود صالحی آزاد شد

Posted By admin On آذر ۲, ۱۳۹۶ @ ۶:۵۱ ب.ظ In کارگری | No Comments

[1]بنابر گزارش کمین حمایت از محمود صالحی، این فعال سرشناس کارگری امروز ساعت ۱۴ از زندان آزاد شد. این گزارش آزادی محمود صالحی را نتیجه ی کارزار سراسری و همبستگی و حمایت کارگران، معلمان، دانشجویان، زنان و فعالان سیاسی و اجتماعی از وی اعلام کرده است.

محمود صالحی روز ششم آبان ماه در برابری بیمارستانی که برای دیالیز کلیه به آن مراجعه کرده بود، توسط ماموران امنیتی بازداشت شد و چند روز بعد از بازداشت به دلیل وخامت وضعیت جسمانی اش به بیمارستان انتقال یافت. در بیمارستان، او را که دچار حمله ی قلبی شده باشد، با زنجیر به تخت بستند.

بازداشت محمود صالحی و رفتار غیرانسانی با او موجی از اعتراض را در داخل و خارج از کشور موجب شد. سندیکاها و فعالین کارگری در ایران با اعتراض نسبت به بازداشت صالحی، کمپین های حمایت از وی را سازمان دادند.
کنفدراسیون جهانی اتحادیه‌ کارگری و اتحادیه و سندیکای کارگری چندین کشور مختلف با انتشار بیانیه و فرستادن نامه به مقامات جمهوری اسلامی به بازداشت محمود صالحی اعتراض کرده بودند.


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/%d9%85%d8%ad%d9%85%d9%88%d8%af-%d8%b5%d8%a7%d9%84%d8%ad%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%af

URLs in this post:

[1] Image: http://www.etehadefedaian.org/wp-content/uploads/2017/11/salehi.png

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.