نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

محمود صالحی آزاد شد

بنابر گزارش کمین حمایت از محمود صالحی، این فعال سرشناس کارگری امروز ساعت ۱۴ از زندان آزاد شد. این گزارش آزادی محمود صالحی را نتیجه ی کارزار سراسری و همبستگی و حمایت کارگران، معلمان، دانشجویان، زنان و فعالان سیاسی و اجتماعی از وی اعلام کرده است.

محمود صالحی روز ششم آبان ماه در برابری بیمارستانی که برای دیالیز کلیه به آن مراجعه کرده بود، توسط ماموران امنیتی بازداشت شد و چند روز بعد از بازداشت به دلیل وخامت وضعیت جسمانی اش به بیمارستان انتقال یافت. در بیمارستان، او را که دچار حمله ی قلبی شده باشد، با زنجیر به تخت بستند.

بازداشت محمود صالحی و رفتار غیرانسانی با او موجی از اعتراض را در داخل و خارج از کشور موجب شد. سندیکاها و فعالین کارگری در ایران با اعتراض نسبت به بازداشت صالحی، کمپین های حمایت از وی را سازمان دادند.
کنفدراسیون جهانی اتحادیه‌ کارگری و اتحادیه و سندیکای کارگری چندین کشور مختلف با انتشار بیانیه و فرستادن نامه به مقامات جمهوری اسلامی به بازداشت محمود صالحی اعتراض کرده بودند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>