نوشته شده در اعلان توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

محمود راسخ افشار در گذشت :راه و خاطره اش زنده و ماندنی است / شورای موقت سوسیالیست های چپ ایران

با اندوه فراوان به اطلاع می رسانیم که رفیق و همرزم عزیز و گرامی ما، محمود راسخ افشار مبارز دیرین آزادی و استقلال ایران و رزمنده خستگی ناپذیر سوسیالیسم در شامگاه ٣ فوریه ٢٠١۵ در بیمارستان  B.G. Klinik شهر Ludwigshafen  (آلمان) به خاموشی گرائید.

رفیق محمود راسخ عضو پیشین شورای موقت سوسیالیست های چپ ایران و از بنیانگذاران این شورا فعالیت سیاسی خود را از سال های١٩۶٠ با عضویت در جبهه ملی خارج از کشور و کنفدراسیونجهانی محصلین و دانشجویان ایرانی آغاز نمود. چند دوره عضوهیئت اجرائیه جبهه ملی ایران در خارج از کشور و دو دوره دبیر کنفدراسیون جهانی بود. بیش از یک دهه قبل از انقلاب به فعالیت های سوسیالیستی پرداخت وهمراه با جمعی از یاران خود دست به انتشار “نشریه کارگر، ناشر افکار کمونیست های ایران” زد که انتشار آن تا مهرماه ١٣۵٧ ادامه داشت. پس از انقلاب در آذر ماه ١٣۵٨ همراه با جمعی از رفقای خود به انتشار هفته نامه “جنبش کارگری- ارگان سازمان مبارزه برای ایجاد جنبش مستقل کارگری” همت گماشت.

مبارزات پر ارج نظری و عملی رفیق محمود راسخ علیه استبداد سلطنتی و ازتجاع دینی و کلیت نظام جمهوری اسلامی ایران و بیش از نیم قرن  تلاش پی گیر در راه آزادی و استقلال ایران و سوسیالیسم، در جنبش آزادی خواهانه ایران و در میان پیکارگران جنبش چپ فراموش نشدنی است و همواره به یاد خواهد ماند.

شورای موقت سوسیالیست های چپ ایران این ضایعه بزرگ را به خانواده راسخ افشار، بویژه  به برادر گرامی ایشان دکتر علی راسخ افشار، به دوستان و یاران او و به همۀ مبارزان آزادی و استقلال ایران و رزمندگان سوسیالیسم تسلیت می گوید.

شورای موقت سوسیالیست های چپ ایران

۴ فوریه ٢٠١۵

 

مراسم یادمان محمود روز شنبه ٢١ فوریه ٢٠١۵ ساعت ۱۷ در خانه جوانان شهر فرانکفورت برگزار می شود.

آدرس:

Haus der Jugend
Deutschherrnufer 12
60594 Frankfurt am Main

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>