نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

ما از اعتراضات مردم خوزستان حمایت می کنیم / کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

خوزستان خاک آلوده برمیخیزد

چندی است فریاد و ابراز نارضایتی ناشی از تبعیض و نقض ابتدائی ترین حقوق انسانی مردم خوزستان شنیده می‌شود امروز خوزستان از حنجره ی خونین و در سرفه های زخمی خود فریادی تمام عیار شده است و خاک سوخته اش که تا دیروز جولانگاه جنگ افروزان توسعه طلب حکومت اسلامی بود، امروز در زیر پای جوانان حق طلب که بخاطر عدم احساس مسئولیت و توجه مسئولین به بیکاری، فقر و اعتیاد مبتلا گردید ه اند، لگدکوب میشود

بی‌توجهی مسئولین به مسائل محیط زیست به همراه تحولات و تغییرات آب و هوائی، برای ساکنان خوزستان ارمغانی جز بیماری های پوستی، ریوی و سرطانهای بدخیم ناشی طوفانهای ریزگرد نبوده است. اکنون سالها است که طوفانهای ریزگرد به مشکل جدی در خوزستان تبدیل شده است و سالها است که هیج اقدام پیشگیرنده ای از سوی مسئولین حکومتی صورت نمیگیرد. تشدید این وضعیت امسال به قطع برق و آب انجامیده است.

اعتراضات گسترده مردم شریف و زحمتکش خوزستان به وضعیت بحرانی محیط زیستشان و به همراه با ان مشکلات عدیده معیشتی، بیکاری و گرانی، که حاصل سلطه سرمایه افسار گسیخته و سیاستهای شوم و نابخرادانه دولت اسلامی است، هر روز بیشتر شنیده می‌شود.علیرغم اعمال سیاستهای خشن و سرکوب مستمر در خوزستان و در دیگر مناطق کشور از سوی حکومت اسلامی  بر علیه مردم و خواسته های برحقشان ، اما مردم خوزستان با تظاهرات گسترده خود در اهواز و دیگر شهرهای خوزستان نشان دادند که ساکت نخواهند نشست.

خوزستان منبع حیات و ممات رژیمهای استبدادی حاکم بر ایران بوده و هست و همزمان سابقه ای طولانی در مبارزات ضد استعماری – استثماری دارد که در دفتر تاریخ مبارزات مردم ایران ثبت است.

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران، ضمن اعتراض و محکوم کردن سیاستهای تبعیض آمیز و نقض آشکار حقوق مردم خوزستان و بی اعتنائی رژیم به بحران زیست محیطی و مسائل و مشکلات مردم این سامان، از فریاد حق طلبانه مردم خوزستان در اهواز و سایر شهرهای خوزستان حمایت کرده  بر این باور است که تنها با گسترش مبارزات مردم در سراسر ایران و پای گرفتن جنبشهای حمایتی از مبارزات مردم مناطق مختلف ایران است که زمینه های شکلگیری یک جنبش سراسری برای برچیدن بساط این حکومت و استقرار دمکراسی مردمی، امکان پذیر خواهد بود.

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

  ۴ اسفند ۱٣۹۵ -  ۲۲ فوریه ۲۰۱۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>