نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

مادر بهکیش، پرچم افراشته مبارزه با استبداد و سرکوب از میان ما رفت./ کمیته مرکزى سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

از میان کاشفان فروتن ، مادرانى را میشناسیم که همدلى وهمراهى آگاهانه آنان با فرزندان مبارزشان زبانزد خاص و عام بود . اصلا وجودشان پرچم افراشته سربه داران و سرداران آزادى بود . مادر بهکیش یکى از این عزیزان بود .

مادر بهکیش، صبح روز یکشنبه ١٣ دی ١٣٩۴ برابر با ٣ ژانویه ٢٠١۶ در منزل اش درگذشت.  مادر بهکیش بیشتر عمرش را با حمایت از فرزندانش، به مبارزه با استبداد و سرکوب و در مقابل زندان‌های دو رژیم شاه و شیخ و در خاوران گذراند. مادر بهکیش می گفت:« … چی بگم، بی رحم ها، محمد رو اسفند سال ۶٠، سیامک رو مهر ماه ۶٠، زهرا رو شهریور ۶۲ ، محسن رو اردیبهشت ۶۴ و محمود و علی رو شهریور ۶٧ کشتند. من بیشتر عمرم رو جلوی در زندان ها، برای گرفتن ملاقات و در گورستان ها گذروندم..

پنج تن از فرزندان وی، زهرا، محمود، محمد، محسن و علی و همچنین دامادش سیامک اسدیان طی سالهای ۶۰ تا ۶۷ اعدام شده و در مبارزه با جمهوری اسلامی جان باختند. مادر بهکیش  یکی از مادران مبارز و از اعضای خانواده های جانباختگان دهه ی ١٣۶٠ بود که با مقاومت و پایداری شان، خاوران را به ستون دادخواهی مبارزانی تبدیل کردند که در دهه ی ١٣۶٠ در گورهای بی نام و نشان در سرتاسر ایران دفن شدند.

فدائیان خلق  با پاسداشت آرمانهاى انسانى یاران خود از جمله فرزندان  مادر  بهکیش ، یاد این بانوى ارجمند را زنده نگه می‌دارند. جنبش داد خواهى که مادر بهکیش ها ، بر پا کردند ، همچنان   تا تحقق آرزوهاى مادر ، پابرجاست .  روز آزادى  و عدالت که بیاید نام و یاد مادران ، وعطر مهربانیهاشان  همراه جشن وسرور مردمان خواهد بود.

کمیته مرکزى سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

  ۱۵ دی ۱٣۹۴ -  ۵ ژانویه ۲۰۱۶

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>