نوشته شده در اخبار توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

فرانسه تمام تلفن ها، ایمیل ها، چت ها و پالتالکها، شبکه هاى اجتماعی و ترافیک اینترنتى فرانسوى ها را بدون مجوز ضبط و کنترل میکند

دولت فرانسه درست مانند آمریکا از شهروندان خودش جاسوسی می کند” این ادعایی است که روز پنجشنبه مطرح شده است.

روزنامه دیلی تلگراف چاپ انگلیس در مقاله ای به قلم هاریت الکساندر گزارش داد همه تلفن ها، ای میل ها، پیامک ها، فکس ها و جستجوهای اینترنتی توسط سرویس امنیتی فرانسه موسوم به (DGSE) Direction Générale de la Sécurité Extérieure کنترل می شود.

دیلی تلگراف با استناد به گزارش مبسوطی که روزنامه لوموند چاپ فرانسه منتشر کرده، آدرس محل جاسوسی از شهروندان فرانسوی را هم ارائه کرده است. این محل یک پناهگاه زیرزمینی سه طبقه در منطقه ۲۰ شهرداری پاریس و در بلوار مورتی یر واقع شده است جایی که دفاتر مرکزی سازمان امنیت فرانسه DGSE نیز در آنجا هستند.

این ساختمان دارای قابلیت های فنی ابر محاسبه و مدیریت ده ها میلیون گیگا اوکتا اطلاعات است.

مقامات فرانسه تا کنون موضعی درباره این ادعای روزنامه لوموند نگرفته اند. این روزنامه فرانسوی در گزارش خود آورده است که مقامات امنیتی فرانسه ارتباطات رایانه ای و تلفنی را در داخل فرانسه و بین فرانسه و دیگر کشورها به منظور ترسیم شبکه ای از این ارتباطات رصد کرده ولی به محتوای مکالمات گوش نداده اند.

لوموند گفته است این اطلاعات را از منابع وابسته به دستگاه اطلاعاتی و همچنین از اظهارات علنی مسئولان اطلاعاتی به دست آورده است.

به نوشته لوموند، کمیسیون امنیت ملی فرانسه که یکی از ماموریت هایش صدور مجوز جاسوسی محدود است و کمیسیون اطلاعات در پارلمان فرانسه گزارش این روزنامه را رد و اعلام کردند در چارچوب قانون عمل می کنند.

این سری از افشاگری ها برای رئیس جمهور فرانسه، فرانسوا اولاند بسیار گران تمام می شود چرا که مواضع بسیار تندی علیه جاسوسی آمریکا در داخل سیستم ارتباطات فرانسه اتخاذ کرد.

او گفته بود: ما نمی توانیم این گونه رفتارها را بین دوستان و متحدان خود قبول کنیم. ما می خواهیم که این امور هرچه سریعتر متوقف شوند.

ایالات متحده آمریکا قرار گذاشته است به منظور کم کردن تنش ها پیرامون این موضوع به تشریح و تبیین برنامه جاسوسی و اطلاعاتی خود پرداخته و سوالاتی را درباره حریم خصوصی و حفاظت از اطلاعات ارائه دهد.

اولین بار و بیش از یکماه پیش ادوارد اسنودن کارمند فنی سابق سازمان سیا فاش کرد که سازمان امنیت آمریکا با استفاده از برنامه ای بنام پریسم ارتباطات شهروندان خود را تحت کنترل و نظارت دارد. اسنودن فاش کرد که سازمان امنیت ملی آمریکا با استفاده از این برنامه میلیون ها تلفن، پیامک، ای میل و فکس شهروندان آمریکایی را جاسوسی کرده و تحت نظارت خود دارد و به مرکز اطلاعات چندین غول بزرگ اینترنتی از جمله گوگل و فیسبوک نیز دسترسی کامل دارد. این افشاگر پس از آن اروپاییها را از جاسوسی آمریکا مطلع کرد و فاش کرد که این کشور مکالمات سران اروپا در اجلاس های مهم از جمله جی هشت، جی بیست و نیز جلسات سران اروپا را نیز شنود می کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>