نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل(ITF) خواستار منع تعقیب داوود رضوی شد

داود رضوی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی به دادگاه تجدید نظر احضار شده است. این دادگاه که قرار بود روز چهارشنبه ۴ بهمن برگزار شود با تقاضای صالح نیکبخت وکیل پرونده به ۱۰ بهمن موکول شده است. فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل(ITF) در نامه‌ای به علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی خواستار بسته شدن فوری پرونده قضایی علیه رضوی به دلیل فعالیت‌های سندیکایی شده است.

استیو کوتن دبیرکل این فدراسیون در نامه‌ی به خامنه‌ای به تاریخ ۲۴ ژانویه یادآور شده است که پرونده‌سازی امنیتی برای رضوی به فعالیت او در رابطه با تدارک مراسم روز جهانی کارگر در اردیبهشت سال ۹۴ برمی‌گردد و او به خاطر فعالیت صنفی به اقدام علیه امنیت ملی متهم و به ۵ سال زندان محکوم شده است.

کوتن خواستار بسته شدن فوری پرونده این فعال کارگری و منع تعقیب او شده است.

داوود رضوی چند روز پیش از روز جهانی کارگر سال ۹۴ همزمان با ابراهیم مددی نایب رئیس سندیکای کارگران شرکت واحد دستگیر و  چندی بعد با قید وثیقه آزاد شد. شعبه ۲۶دادگاه انقلاب رضوی را به ۵ سال زندان محکوم کرده است.

اتحادیه‌های بین‌المللی کارگری از جمله فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل(ITF) بارها به تعقیب و پیگرد فعالان کارگری و بستن اتهام امنیتی به آنان اعتراض کرده‌اند.

کمیته آزادی‌های سندیکایی سازمان بین‌المللی کار نیز از جمهوری اسلامی خواسته است حق ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری را در یران برسمیت بشتاسد و از تعقیب و آزار فعالان کارگری دست بردارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>