- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

علیه سرکوب و قتل مخالفان توسط جمهوری اسلامی مبارزه کنیم!

Posted By admin On مرداد ۲۴, ۱۳۹۱ @ ۱۰:۱۶ ق.ظ In اعلامیه ها,مواضع سازمان | No Comments

بر اساس اخبار منتشر شده محمد رضا سهیلی از اعضای سابق حزب توده ایران در اثر ضربات چاقو در نجف آباد اصفهان به قتل رسید. همچنین علیرضا غبیشاوی در بازداشتگاه اداره اطلاعات خلف اباد، در ۱۵۶ کیلومتری اهواز، نیز به قتل رسیده است. محمد رضا سهیلی از فعالین چپ و از زندانیان سیاسی بود که حدود ۸ سال در زندان های جمهوری اسلامی و حکومت شاه زندانی شده بود. او پیش از به قتل رسیدن، چندین بار توسط تلفن افراد ظاهرا ناشناس تهدید به مرگ شده بود و پلیس نیز در جریان این تهدیدات قرار داشت. علیرضا غبیشاوی ٣۷ سال داشت و از فعالان حقوق ملی بود. تمامی شواهد نشان می دهد که این قتل ها توسط ارگان های سرکوب جمهوری اسلامی صورت گرفته است. حکومت اگر هم خود رسما برنامه این دو قتل را سازماندهی نکرده باشد، مسئول اصلی این دو جنایت است.

جمهوری اسلامی به دلیل سیاست های ماجراجویانه اش در اوج انزواست. اروپا و آمریکا همراه با متحدانشان تحریم اقتصادی حکومت را تشدید کرده اند. متحدین جمهوری اسلامی در منطقه، نیز موقعیت ضعیفی پیدا کرده و یا در حال فاصله گیری از این حکومت اند. رژیم بشار اسد در سوریه که یکی از پایگاه های مهم منطقه ای جمهوری اسلامی بود، در حال فروپاشی است. در داخل نیز به دلیل فساد و دزدی و چپاول منابع ملی و ثروت های عمومی، جمهوری اسلامی بیش از هر دوره ای مورد نفرت مردم قرار دارد. اوضاع سیاسی و اقتصادی دشوار و بن بست های کنونی، باند های درون حکومت را به جان هم انداخته است. در چنین شرایطی، دستگاه ولایت فقیه سیاست سرکوب را تشدید نموده و به خیال خود می خواهد از این طریق امکان تداوم حکومت را تضمین نماید.

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران سرکوب مردم و قتل هموطنمان را محکوم دانسته از همه نهادهای مدافع حقوق بشر و تمامی احزاب سیاسی که برای آزادی مبارزه می کنند، می خواهد که نسبت به ادامه این جنایات اعتراض نمایند.

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران
۲۰ مرداد ۱۳۹۱ برابر دهم اوت ۲۰۱۲


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/%d8%b9%d9%84%db%8c%d9%87-%d8%b3%d8%b1%da%a9%d9%88%d8%a8-%d9%88-%d9%82%d8%aa%d9%84-%d9%85%d8%ae%d8%a7%d9%84%d9%81%d8%a7%d9%86-%d8%aa%d9%88%d8%b3%d8%b7-%d8%ac%d9%85%d9%87%d9%88%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b3

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.