نوشته شده در اخبار توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

عدم پرداخت دستمزد کارگران کارخانه های نورد پروفیل ساوه و نورد لوله صفا

 

اتحادیه آزاد کارگران ایران: ۲۴۰۰ کارگر کارخانه های نورد پروفیل ساوه و نورد لوله صفا به ترتیب مدت ۴ و ۲ ماه است که دستمزدهای خود را دریافت نکرده اند. این در حالی است که تولید در کارخانه نورد پروفیل ساوه فقط در یک شیفت آنهم با ۱۰ درصد ظرفیت تولید ادامه دارد و حدود ۸۰ درصد کارگران حضور فیزیکی در کارخانه ندارند، به همین دلیل شایعه تعدیل نیرو در این کارخانه قوت گرفته است.

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران کارخانه نورد لوله صفا نیز در وضعیت مشابهی قرار دارد بطوریکه مدتی پیش این کارخانه بمدت یک هفته کاملا تعطیل شد و علیرغم پایان تعطیلی و حضور فیزیکی کارگران، در این کارخانه نیز  تولید با ۱۰ درصد ظرفیت ادامه دارد.

بنا بر این گزارش در حال حاضر موجی از نگرانی در میان ۲۴۰۰ کارگر این کارخانه ها حکمفرماست و آنان با توجه به عدم دریافت دستمزدهایشان در شرایط بسیار سخت معیشتی قرار دارند. این کارخانه ها متعلق به یک کارفرماست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>