نوشته شده در اخبار توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

ضرب‌الاجل ۴۸ ساعته امیر قطر به «خالد مشعل» و حماس و اخوان المسلمین برای ترک این کشور

رسانه های عربی از ضرب الاجل ۴۸ ساعته امیر قطر به رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس برای ترک دوحه، خبر دادند و تأکید کردند دفاتر اخوان المسلمین در قطر نیز مسدود خواهد شد.

شبکه ایران / «شیخ تمیم بن حمد آل خلیفه» امیر قطر با صدور فرمانی  از «خالد مشعل» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس خواسته تا ظرف ۴۸ ساعت قطر را ترک کند.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه «یمنات»، شیخ تمیم همچنین دستور داده تا تمام دفاتر اخوان المسلمین در قطر مسدود شود.

پیشتر روزنامه الدیار تأکید کرد، امیر قطر دستور داد تا «یوسف القرضاوی» با هواپیمای اختصاصی از دوحه به قاهره منتقل شود بدون اینکه دلایل اخراج او از قطر به اطلاع او رسانده شود.

در پی عزل مرسی و انتخاب «عدلی منصور» به عنوان رئیس جمهور موقت، قطر که پیشتر به صورت آشکارا از اخوان المسلمین در مصر حمایت می کرد اعلام کرد که از هیچ گروه سیاسی حمایت نخواهد کرد.

شیخ تمیم در نشستی خبری تأکید کرد که ما همه مسلمان هستیم اما اخوان المسلمین نیستیم و قطر با احزاب و گروه ها تعامل ندارد بلکه با کشورها و دولت ها تعامل خواهد داشت.

نقش تمیم در حمایت نامحدود از حماس نیز آشکار است او پیشتر تلاش کرده بود تا موضع این حزب را در قبال بحران سوریه تغییر دهد و با دادن تابعیت قطری به خالد مشعل او را از نظام سوریه که به این گروه در دمشق پناه داده بود، جدا کند. این خبر هنوز توسط هیچ خبرگذارى دیگری بجز خبرگذارى هاى جمهوری اسلامى تائید نشده است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>