- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

صدای کارگر مقاوم رضا شهابی و دیگر زندانیان سیاسی –عقیدتی اعتصابی باشیم / کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

Posted By admin On شهریور ۶, ۱۳۹۶ @ ۱۰:۴۴ ق.ظ In اعلامیه ها | No Comments

بیش از سی و هشت سال از تحمیل سیاست‌های  جابرانه و ضد کارگری حکومت اسلامی بر کارگران و زحمتکشان و سایر اقشار و طبقات اجتماعی از آنجمله زنان ایران می گذرد.

در این مدت با آمریت سردمداران حکومت ارتجاعی اسلامی ، این حافظان منافع سرمایه داران، تا   توانسته اند در سر راه خواسته‌های ابتدائی و برحق زحمتکشان مانع ایجاد کرده و با دستگیری و بزیر شکنجه کشاندن آنان گاه در حد مرگ – ستار بهشتی – تلاش کرده اند تا صدای حق‌طلبانه آنان را خاموش کرده و مانع مبارزات آزادیخواهانه آنان شوند

هم اکنون بیش از ۱۹ روز از اعتصاب غذای رضا شهابی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در زندان رجایی شهر می‌گذرد. وی از ابتدای ورود به زندان و در اعتراض به حکم ناعادلانه خود دست به اعتصاب غذا زده است.

در همین زندان بیش از سی روز است که تعدادی از زندانیان سیاسی –عقیدتی دست به اعتصاب غدا زده‌اند. رژیم ارتجائی و دیکتاتور جمهوری اسلامی نه تنها به خواسته‌های بر حق زندانیان سیاسی  پاسخی نمی‌دهد، بلکه برای فشار بیشتر بر آنان، شرائط زیستی در زندان‌ها را به طور مداوم سخت تر کرده و در مقابل اعتراض زندانیان، یه ضرب و شتم آنان میپردازد. بخشی از زندانیان در اعتراض به شرائط زندان‌ها و ضرب و شتم زندانبانان  دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

طولانی شدن زمان اعتصاب این مبارزین در بند به همراه سخت‌تر شدن شرائط زیستی در سلول‌ها، جان آنان را به خطر انداخته است. خشونت در زندانهای جمهوری اسلامی برای شکستن مقاومت زندانیان به اشکال مختلف، دیر زمانی اسست که نهادینه شده است.باید با افشاگری سیستماتیک  این خشونت‌ها ،مانع  از سوق زندانیان به سوی مرگ خاموش شد.

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران، ضمن حمایت از خواسته های زندانیان سیاسی اعتصابی، بهمراه کلیۀ کارگران ، زنان و آزادی‌خواهان و برابری طلبان ایران و جهان خواستار آزادی بی قید و شرط زندانیان سیاسی – عقیدتی از زندان‌های قرون وسطائی حکومت ارتجاعی اسلامی است. نباید اجازه داد تا  مبارزین راه آزادی و دمکراسی در زندان‌های جمهوری اسلامی به مرگ تدریجی  همچون «شاهرخ زمانی »و «هدی صابری»  نابود شوند.

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

۵ شهریور ۱٣۹۶ -  ۲۷ اوت ۲۰۱۷


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/%d8%b5%d8%af%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%b1-%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%88%d9%85-%d8%b1%d8%b6%d8%a7-%d8%b4%d9%87%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d9%88-%d8%af%db%8c%da%af%d8%b1-%d8%b2%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.