نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

ششمین روز اعتراض و اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه

امروز دوشنبه ۱۶ بهمن کارگران بخش های کشاورزی و کارخانه، تجهیزات، مهندسی و بازرگانی با تجمع در محوطه شرکت به اعتراض چند روزه ی خود ادامه دادند.

این کارگران دیروز با یورش گسترده نیروهای گارد ویژه با تبانی کارفرمای شرکت، در میان سکوت و اغماض مقامات و نهادهای اداری و ذیصلاح هفت تپه و شوش، تعداد زیادی از همکارانشان را با دستبند و پابند دستگیر کردند و فضای رعب و وحشت را به جای پاسخگویی به خواست بر حق شان حاکم کردند.
همین امر باعث شد تا امروز شعله های خشم و عصیان کارگران فوران کند و آنان در ادامه اعتراضاتشان، متحدتر و مصمم تر از روزهای گذشته ششمین روز اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند.
کارگران ابتدا در محوطه جلوی دفتر مدیریت تجمع کردند و بعد به سمت قسمت یارد رفتند و دروازه ی شرکت را بستند و مانع خروج تریلی های بارگیری شدند.
سرکوبگران می پنداشتند که با حمله، بازداشت و در غل و زنجیر کردن کارگران، خواهند توانست بدون اینکه چندین ماه حقوق های معوقه را پرداخت کنند و این بار حتی نه با وعده و وعید، بلکه با زور و سرکوب عریان دوران برده داری، کارگران را وادار به کار با شکم گرسنه کنند.
امروز کارگران و بازنشستگان نیشکر هفت تپه با تجمع در محوطه شرکت نشان دادند که دوران سرکوب و بگیر و ببند و در غل و زنجیر کردن نیروی کار به پایان رسیده است و شان، کرامت و شرافت کارگران نیشکر هفت تپه را به جهانیان نشان دادند که هرگز زیر بار ستم زندگی نمی کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>