نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

سهم زحمتکشان ایران زمین از نفت فقط سوختن است / کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

در شرایطی که مردم ایران فرزندان خود را به جرم خواستن کار و نان و آزادی  در اسارت و در شکنجه گاههای مخوف رژیمی دارند،  فاجعه‌ای دیگر رخ میدهد و ملوانان ، تکنسین‌ها و کلیه خدمه کشتی نفتکش ایرانی «سانچی» در جهنمی از آتش و هزاران کیلومتر دور از وطن تبدیل به خاکستر می‌شوند بر طبق اخبار در تاریخ ۱۶ دی ماه نفتکش ایرانی «سانچی» در آب‌های دریای چین شرقی، با یک کشتی فله‌برچینی تصادم کرد که بدنبال انفجار و آتش سوزی در کشتی «سانچی» ، ۳۲ تن پرسنل آن (۳۰ ایرانی و دو بنگلادشی) کشته شده‌ا‌ند. نفتکش ایرانی سانچی حامل بیش از صدهزار تن میعانات گازی صادراتی ایران به کره جنوبی بود و با پرچم پاناما در حرکت بود. در چند روز اول حکومت ایران در کمک رسانی به کارکنان و خدمه کشتی تعلل کرده و آن گاه که موج اعتراضات و انتقادات به بی‌عملی دولت  بلند شد و خانواده‌های کارکنان کشتی پیگیر وضع آنان شدند، حکومت واحدی از نیروهای تکاور را برای کمک رسانی به منطقه اعزام کرد که دیگر بسیار دیر شده بود.

علت این تصادم فعلا ناروشن است ولی در این تصادم تنها کشتی «سانچی» دچار حریق شده و پس از هفت روز سوختن بر روی آب، نهایتا غرق شده است. همچنین روشن نیست که چرا سیستمهای ایمنی معمول در کشتیهای نفتکش بدنبال این حادثه کار نکرده است و یا به چه دلیل هیچ یک از سرنشینان کشتی نتوانسته‌ا‌ند با استفاده از قایق‌های نجات، از مهلکه بگریزند. و مهمتر آن که چرا دولت ایران، به جز چین، از دیگر کشورهای منطقه و شرکتهای متخصص در امداد رسانی به سوانحی از این دست درخواست کمک نکرده است.

واضح است که ترس از رسانه‌ای شدن فاجعه و سکوت مطلق رسانه های حکومت اسلامی در طی هشت روز انبوهی از پرسش‌های بی پاسخ مانده از سوی مسئولین را در مقابل مردم قرار داده است. دیگر آن که غرق شدن این کشتی حامل میعانات گازی که بشدت سمی است در دریا، یک فاجعه محیط زیستی را با خود بدنبال خواهد داشت.حادثه همیشه رخ میدهد و خواهد داد، اما این دولتها هستند که مسئول جان مردمند و باید در اولین لحظه حادثه قبل از هر چیز به فکر نجات مردم باشند. پیشینه بی‌درایتی‌ها و بی کفایتی‌ها رژیم اسلامی به قدمت عمر حکومتی است که از دل جهل و ناآگاهی برآمده و این بار مسامحه و تعلل در سیستم یاری‌رسانی فاجعه‌ای دیگر آفریده است . مردم ما در جریان آتش سوزی ساختمان پلاسکو و زلزله اخیر در سر پل ذهاب و کرمانشاه ناظر بی‌درایتی و عدم مسئولیت و ناتوانی‌های سردمداران رژیم اسلامی بوده اند

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران از دست رفتن جانِ عزیز سی و دو انسان زحمتکش را بخانواده های محترم آنان و مردم زحمتکش ایران تسلیت گفته و با آنان همدردی می‌کند. باشد تا با مبارزات مردم و برکناری حکومت اسلامی، کشور ما رنگ حکومتی مسئول در مقابل مردم را به خود ببیند و این جز با استقرار آزادی، دمکراسی و جمهور مردم ممکن نخواهد شد.

کمیته مرکزی  سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

  ۲٨ دی ۱٣۹۶ -  ۱٨ ژانویه ۲۰۱۸

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>