- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

سرکوب خلق کرد در کردستان ترکیه را محکوم می کنیم / جمعیت کردهای مقیم فرانسه

Posted By admin On دی ۵, ۱۳۹۴ @ ۵:۰۱ ب.ظ In ملیت ها | No Comments

تهدیداتی که رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان به کرات در بیانات خود بر علیه خلق کرد و سازمانهای موجود کردستان ایراد میکرد چند روزی است جامه عمل به خود پوشیده است و شهرهای  دیاربکر، سیلوپی، جزیره، نصیبین، دانگیشیت، سیلوان در آتش و خون بسر می برد، ارتش و پلیس ترکیه در عملیاتی دامنه دار به مردم این شهرها حمله ور شد ه اند و دهها هزار نفر ازساکنان آن آواره شد اند۔

تانکها در داخل شهرها مستقر گردیده اند و ویرانی و کشتار ببار آورده اند۔  خشونتها و تجاوزات نیروهای دولتی تاکنون صدهاکشته و زخمی بر جای گذاشته است۔ یورش ارتش ترکیه بدنبال تهاجماتی صورت پذیرفت که قبلا در جریان انتخابات پارلمان به سوی اعضائ و دفاترحزب دمکراتیک خلقها نشانه رفته بود، رئیس کانون وکلای شهر دیاربکر در حین سخنرانی به قتل رسید۔ به  رئیس حزب دمکراتیک خلقها در جلو محل سکونت خویش سوئ قصد شد۔ او اخیرا در مورد تجاوزات ارتش و پلیس به مردم کردستان اظهار داشت :                                                                         

“ما از آنها که برعلیه تانکها و بمبارانها مقاومت می کنند حمایت می کنیم”

آنچه امروز در کردستان مشاهده می شود عصیان و طغیان و شورش مردمی است که بر علیه نابرابریها و برای دفاع از خواستهای ملی و دمکراتیک خود قیام کرده اند، بر علیه تروریزم دولت ترکیه که در سی سال اخیر در مورد ملت کرد بکار گرفته است۔                                                  

سکوت جامعه بین الملل در قبال جنایات دولت ترکیه در کردستان مایه نهایت تعجب وحیرت است۔ در شرایطی که نیروهای پیشمرگ و گریلا و شه ڕڤان در سخت ترین وضعیت به مبارزه بر علیه جنایتکاران و تروریستهای دولت اسلامی ادامه می دهند وهمه خلقهای جهان درعزم راسخ آنها به مقاومت در مقابل این تروریستها و جهادیستهای داعش در عراق و سوریه به زبان حمایت سخن می گویند، دولتهای سرمایه داری و اکثر مطبوعات و میدیای آنها در خصوص تهاجمات دولت ترکیه که خود یکی از اهرمهای کمک و حمایت از داعش میباشد، سکوتی سر سام آورو نفرت انگیزاتتخاب کرده اند، آیا این خود تاییدی بر عملیات ضد بشری ارتش و پلیس ترکیه نیست؟

جمعیت کردهای مقیم فرانسه سرکوب خلق کرد توسط نیروهای ضد خلقی دولت ترکیه را قویا محکوم می کند و از جامعه بین الملل، سازمان ملل متحد، مجامع حقوق بشر و سازمانهای غیر دولتی در خواست می نماید با فشار بر زمامداران ترکیه کشتار و خونریزی در کردستان را قطع نمایند۔          

جمعیت کردهای مقیم فرانسه

٢۵ دسامبر ٢٠١۵

 


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/%d8%b3%d8%b1%d9%83%d9%88%d8%a8-%d8%ae%d9%84%d9%82-%d9%83%d8%b1%d8%af-%d8%af%d8%b1-%d9%83%d8%b1%d8%af%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%aa%d8%b1%d9%83%db%8c%d9%87-%d8%b1%d8%a7-%d9%85%d8%ad%d9%83%d9%88%d9%85

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.