نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

زلزله یک بار دیگر خراسان رضوی را لرزاند

یک بار دیگر زلزله استان خراسان رضوی را لرزاند. پس از زلزله اول در بامداد ۱۳ ازدیبهشت، ۳۷ پس‌لرزه اتفاق افتاده است. کانون زلزله در سفیدسنگ قرار داشت، زمین‌لرزه در مشهد هم احساس شده و شهرستان‌های سرخس و فریمان و تربت‌جام تحت تأثیر این زلزله و پس‌لرزه‌هایش بودند.

به گزارش خبرگزاری‌های داخلی در ساعت ۱:۴۲ دقیقه ۱۳ اردیبهشت زلزله‌ای به بزرگی ۵.۳ ریشتر و در عمق هفت کیلومتری زمین در حوالی سفید سنگ استان خراسان رضوی رخ داد.

سفیدسنگ در حوالی فریمان است و حدود پنج هزار نفر جمعیت دارد.

این زلزله که در مشهد نیز احساس شد، در طول جغرافیایی: ۶۰.۴۸ و عرض جغرافیایی: ۳۵.۷۵ رخ داده است.

مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات صبح چهارشنبه به خبرگزاری‌های داخلی خبر داده که تیم‌های هلال احمر به محل وقوع زلزله اعزام شده‌اند.

هنوز خبری درباره خسارت‌های جانی و مالی زلزله در خراسان رضوی منتشر نشده.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات ١٢ تیم ارزیاب به منطقه اعزام شدند و تاکنون ٣۵ روستا ارزیابی شده‌ است.

مؤسسه ژئوفیزیک  ۳۷ پس‌لرزه را بعد از وقوع زلزله سنگ‌سفید ثبت کرده است. سرخس و فریمان و تربت جام و مشهد تحت تأثیر این زلزله و پس‌لرزه‌هایش قرار داشتند.

این دومین زلزله در کمتر از یک ماه در سفیدسنگ فریمان است.  ۱۶ فروردین در همین منطقه زلزله بزرگی اتفاق افتاد با ۱۷ پس‌لرزه و روستاهایی را بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب کرد.

منبع : رادیو زمانه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>