نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

رشد ۱۳ برابری میلیاردرهای جهان

فهرست امسال فوربس از میلیاردرهای جهان به رکورد هزار و ۸۲۶ نفر از ۷۰ کشور جهان رسید که در مقایسه با ۱۴۰ میلیاردر نخستین فهرست ثروت جهانی این مجله در سال ۱۹۸۷، رشد ۱۳ برابری را نشان می‌دهد.
بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران غول نرم افزاری مایکروسافت با ثروتی به ارزش ۷۹/۲ میلیارد دلار برای شانزدهمین سال در ۲۱ سال گذشته، در صدر فهرست سالانه ثروتمند‌ترین افراد جهان که از سوی مجله فوربس منتشر می‌شود، قرار گرفت.
غول مخابراتی مکزیکی کارلوس اسلیم با ۷۷/۱ میلیارد دلار ثروت در جایگاه دوم و وارن بافت با ۷۲/۷ میلیارد دلار ثروت، در جایگاه سوم قرار گرفت.
آمانسیو اورتگا، بنیانگذار اسپانیایی ایندیتکس که شامل برند پوشاک زارا است، با ۶۴/۵ میلیارد دلار ثروت چهارم و لری الیسون، رییس اوراکل با ۵۴/۳ میلیارد دلار ثروت، پنجم شد.
ثروت بافت با وجود اهدای ۲/۸ میلیارد دلار کمک به خیریه‌ها، نسبت به سال قبل ۱۴/۵ میلیارد دلار افزایش یافت که بیش از هر میلیارد دیگری در این فهرست بود.
آلیکو دانگوته، نیجریه‌ای که بواسطه تولید سیمان و کالاهایی مانند شکر و آرد ثروتمند‌ترین مرد آفریقا شد، بزرگ‌ترین متضرر فهرست میلیاردرهای فوربس بود که ثروتش از ۱۴/۷ به ۱۰/۳ میلیارد دلار کاهش یافت.
فوربس هزار و ۸۲۶ میلیاردر با مجموع ثروت ۷/۰۵ تریلیون دلار را شناسایی کرد که بالا‌تر از هزار و ۶۴۵ نفر در سال گذشته بود. از میان ۱۹۷ میلیاردر زن، بالا‌ترین رتبه را کریستی والتون از فروشگاه وال مارت بدست آورد که با ۴۱/۷ میلیارد دلار ثروت، در رتبه هشتم قرار گرفت.
لیلیان بتانوکور فرانسوی که بیشتر ثروتش را از شرکت لوازم آرایشی اورئال بدست آورده است، با ۴۰/۱ میلیارد دلار ثروت، دهم شد.
زاکربرگ ۳۰ ساله، مدیرعامل فیس بوک با افزایش ثروتش به ۳۳/۴ میلیارد دلار، از رتبه بیست و یکم در سال گذشته به رتبه شانزدهم ارتقا یافت.
جوان‌ترین میلیاردرهای فهرست فوربس اوان اشپیگل ۲۴ ساله و بابی مورفی ۲۵ ساله بودند که شرکت برنامه پیام رسان موبایلی اسنپ شات را تاسیس کردند و ثروت هر کدام ۱/۵ میلیارد دلار ارزش داشت.
بر اساس گزارش رویترز، آمریکا با ۵۳۶ نفر، بیشترین میلیاردرهای جهان را دارد و پس از آن چین با ۲۱۳ نفر، آلمان با ۱۰۳ نفر و هند با ۹۰ نفر قرار گرفتند.
روسیه که با آشفتگی بازار نفت و نوسان ارزی دست و پنجه نرم می‌کند، شاهد کاهش تعداد میلیاردر‌هایش از ۱۱۱ به ۸۸ نفر بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>