- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

دو معلم عرب اهوازی اعدام شدند

Posted By admin On بهمن ۹, ۱۳۹۲ @ ۳:۴۶ ب.ظ In حقوق بشر,ملیت ها | No Comments

دو معلم عرب اهوازی اعدام شدند
چهار شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ – ۲۹ ژانویه ۲۰۱۴
امروز چهارشنبه صبح اداره اطلاعات اهواز به خانواده های هاشم شعبانی نژاد و هادی راشدی اطلاع دادند که فرزندان آنها را سه روز پیش اعدام کرده اند.

طبق گزارش در ابتدأ اداره اطلاعات با خانواده ها تماس گرفته و خبر اعدام را گفتند که بعد از آن خانواده ها با مراجعه به اداره اطلاعات، ماموران اطلاعات اعدام هادی راشدی و هاشم شعبانی نژاد را تأکید کردند.

[1] .

احکام اعدام این دو تن همراه محمد علی عموری ، جابر و مختار البوشوکه توسط دیوان عالی شعبه ٣٢ تایید شده بود،در روز شنبه ٧-١٢-٢٠١٣ هاشم شعبانی و هادی راشدی توسط اداره اطلاعات اهواز از زندان کارون منتقل و از روز انتقال آنها هیچ خبری به وکیل و خانواده های آنها داده نشد تا اینکه امروز ٢٩/١/٢٠١۴ خبر اعدام آنها را به خانواده ها دادند.

پیشتر هاشم شعبانی در یک نامه سرگشاده که قبل از اعدام منتشر شد، می گوید : در دوران بازداشت تحت شکنجه جسمی و روانی قرار گرفته و علیه خود و چند تن از دوستانش اعتراف کرده است و خودش و چهار نفر دیگر با وجود تکذیب این اعترافات در دادگاه، به اعدام محکوم شده‌اند.

آقای شعبانی حکم صادره علیه خود و دیگر افرادی را که در این پرونده محکوم شده‌‎اند، “خودسرانه و غیرعادلانه” خوانده و برای “تشکیل مجدد دادگاهی عادلانه و غیرجانبدارانه” خواهان کمک فوری شده است.

کریم دحیمی فعال حقوق بشر


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/%d8%af%d9%88-%d9%85%d8%b9%d9%84%d9%85-%d8%b9%d8%b1%d8%a8-%d8%a7%d9%87%d9%88%d8%a7%d8%b2%d9%8a-%d8%a7%d8%b9%d8%af%d8%a7%d9%85-%d8%b4%d8%af%d9%86%d8%af

URLs in this post:

[1] Image: http://www.etehadefedaian.org/wp-content/uploads/2014/01/donafr.jpg

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.