نوشته شده در اخبار توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

دو فعال مدنی اهوازی در زندان کارون با خطر مرگ رو به رو هستند

دو فعال مدنی اهوازی در زندان کارون با خطر مرگ رو به رو هستند
محمد علی عموری نژاد زندانی اهوازی محکوم به اعدام که در زندان کارون نگهداری می شود دچار بیماری ناشناخته ای شده است. عموری نژاد در حال حاضر از درد شدید سینه رنج می برد. هادی راشدی دیگر زندانی اهوازی نیز به دلیل استمرار انسداد روده با خطر مرگ رو به روست. ماموارن زندان به خانواده های این دو زندانی اجازه ارسال دارو به فرزندانشان را نداده اند. از سوی دیگر امکان اعزام آن دو به بیمارستان نیز منوط به کسب اجازه از اداره اطلاعات است. تا به حال اداره اطلاعات با این موضوع مخالفت کرده است.
فعالان حقوق بشرروز پنج شنبه ۱۷ اکتبر ۲۰۱۳ از اهواز گزارش دادند که حال عمومی و سلامتی آقای عموری و آقای راشدی بسیار بد است. محمد علی عموری نژاد به همراه هاشم شعبانی نژاد، مختار آل بوشوکه، هادی راشدی و جابر آل بوشوکه از اعضای موسسه فرهنگی هنری الحوار هستند که در شهر خلفیه واقع ۹۰ کیلومتری جنوب شرق اهواز فعالیت فرهنگی داشته اند.
این تعداد پس از چندین دوره احضار، بازجویی و تهدید توسط اداره اطلاعات بازداشت و برای آنان احکام اعدام صادر شده بود.
احکام اعدام افراد یاد شده با واکنش های جهانی رو به رو شد. چندین کشور اروپایی، سازمان های بین المللی، دیده بان حقوق بشر، عفو بین الملل، دکتر احمد شهید نماینده ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر، اتحادیه اروپا و چندین نهاد وشخصیت بین المللی در مکاتباتی با دولت ایران خواستار لغو احکام اعداماعضای موسسه الحوار شدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>