نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

دستگیری وسرکوب کارگران معترض نیشکر هفت تپه را محکوم می کنیم / سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

بر اساس اخبار منتشر شده،نیروهای امنیتی رژیم اسلامی از ساعت نه شب سوم مرداد ماه به خانه‌های شماری از کارگران معترض ومبارز شرکت نیشکر هفت تپه هجوم آورده ودستکم پانزده تن از آنان را بازداشت نموده‌اند.

این دستگیری‌ها در پی دور جدید اعتصابات واعتراضات گسترده کارگران بازنشسته وشاغل نیشکر هفت تپه در اعتراض به پایمال شدن ابتدایی‌ترین حقوقشان صورت گرفته است. کارگران به ستوه آمده نیشکر هفت‌تپه به ناچار و در اعتراض به بی‌توجهی مسئولین،  به همراه خانواده‌هاشان اخیرا حتی راه ترانزیت اندیمشک به اهواز را هم مسدود نموده بودند.

پاسخ کارگران به این دستگیری‌ها قاطع و روشن بوده است: در صورت عدم آزادی همکارانمان وعدم توجه به خواسته‌هایمان به اعتصاب ادامه خواهیم داد!

این نخستین بار نیست که کارگران زحمتکش نیشکر هفت‌تپه جهت احقاق حقوق خود دست به اعتراض و اعتصاب می‌زنند.مبارزات جانانه آنان تحت رهبری سندیکای مستقل کارگران نیشکر، طی سالهای گذشته را همگان بخوبی بخاطر می‌آورند. سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه نیز در اطلاعیه‌ای دستگیری همکارانشان را محکوم نموده وخواسته‌های خود را از جمله پرداخت مطالبات معوقه، تمدید دفترچه‌های تامین اجتماعی، پرداخت چهار درصد وظیفه کارفرما در ارتباط با بازنشستگان، واز همه مهمترمخالفت با ادامه خصوصی سازی شرکت به عنوان اصلی‌ترین دلیل نابسامانی زندگی کارگران اعلام نموده‌اند.

سندیکا به نمایندگی از طرف کارگران خواهان توقف کامل روند خصوصی سازی شرکت شده ومعتقد است که هر چند هنوز این پروسه بطور کامل اجرا نشده اما نتایج تا کنونی فاجعه بارش هم اکنون نیز خود را نشان داده است و در نهایت مسئولیت نهایی را به عهده دولت می‌دانند.

طبقه کارگر ایران با مشکلات بی شماری روبرو است. سرکوب بی وقفه جمهوری اسلامی از طریق دستگیری کارگران بطور اعم وکارگران پیشرو بطور اخص مانع ازسازماندهی مستقل آنان می‌گردد و فقرو فلاکت گسترده حاکم بر میهنمان به شمول طبقه کارگر حاصل این حاکمیت قرون وسطایی سرمایه‌داری است. تنها راه رهایی کارگران وزحمتکشان میهن، سازماندهی مستقل و دخالت درمبارزه صنفی-سیاسی باهدف سرنگونی نظام ارتجاعی حاکم می‌باشد.

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران ضمن حمایت از خواسته‌های به حق کارگران زحمتکش نیشکر هفت تپه، اعمال سرکوبگرانه دولت را به شدت محکوم نموده وخواهان آزادی هر چه سریعتر کارگران بازداشت شده می‌باشد.

پیروز باد مبارزات کارگران زحمتکش نیشکر هفت تپه

زنده باد همبستگی طبقاتی کارگران ایران

زنده باد سوسیالیسم

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

۵مرداد ۱٣۹۶ -  ۲۷ ژوئیه ۲۰۱۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>