نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

در گذشت رفیق عباس عاقلی زاده / کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

در کمال تأسف با خبر شدیم رفیق عباس عاقلی زاده پس از دورانی بیماری سخت درگذشت.

عباس عاقلی زاده که مبارزی نام آشنا و کوشنده ای پیگیر در راه استقلال ، آزادی و سوسیالیسم و از یاران همیشگی چپ ایران بود، پس از شصت سال مبارزه علیه دو نظام استبدادی به خاموشی گرائید.

او از سال‌های نوجوانی با تلاشی همیشگی و خستگی ناپذیر در مبارزه با استبداد، تلاش‌های خود را از نهضت ملی آغاز کرد و از همراهان خلیل ملکی و از رهروان سوسیالیسم بود. او بارها در راه مبارزه با استبداد شاهی دستگیر و زندانی شد، اما از مبارزه دست نکشید.

با استقرار حکومت اسلامی که دورۀ سیاه استبداد دینی و واپسگرایی حاکم گردید، با شرکت فعال در جبهه دموکراتیک ملی یکی از فعلان پیگیر این حرکت بود.  پس از ترک ناگزیر ایران و در دوران تبعید دمی از مبارزه علیه سلطه ارتجاع و در جهت بر اندازی آن از پای ننشست. وی از فعالین موسس شورای موقت سوسیالیست‌های چپ ایران و همچنین از گوشندگان پر تلاش شکلگیری  جنبش جمهوری خواهان دمکرات و لائیک ایران بود.

ما ضمن ارج‌گذاری به تلاش‌های او، درگذشت وی را به جنبش چپ ایران و خانواده گرامی و دوستان و بستگان ایشان تسلیت می‌گوئیم.

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

۲٣ مرداد ۱٣۹۶ -  ۱۴ اوت ۲۰۱۷

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>