- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

در زندان رجایی شهر فاجعه ای در حال وقوع است! /کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری

Posted By admin On تیر ۲۱, ۱۳۹۳ @ ۷:۴۹ ق.ظ In جنبش ها,کارگری | No Comments

کارگران! فعالین کارگری و تشکلهای کارگری ایران و جهان!

درتبعید گاه رجایی شهر که به دلیل فقدان امکانات پزشکی و درمانی و کارشکنی های مسئولین زندان، تعدادی از زندانیان جان خود را ازدست داده اند، فاجعه دیگری در حال وقوع است.

ماجرا را همه می دانند. در روز ۱۰ خرداد، رضا شهابی کارگر زندانی و عضو هیئت مدیره سندیکای شرکت واحد و مسئول مالی این سندیکا که می بایست به تشخیص پزشکان، از طرف مسئولین زندان اوین برای عمل جراحی کمر به بیمارستان اعزام شود و تحت عمل جراحی قرار بگیرد، به ناگهان به این زندان (زندان رجایی شهر) منتقل شده و بعد از اینکه از اعتراض های مکرر خود نسبت به تحمیل این بی قانونی و فشار و تبعید و همچنین شرایط بد زندان و برخوردهای سرکوب گرایانه ی زندانبانان نتیجه ای حاصل نمی کند، دست به اعتصاب غذا می زند. رضا شهابی تا کنون پنج سال از ۶ سال زندان خود را تحمل کرده که نوزده ماه از ان را درانفرادی گذرانده است و با وجودی که قانوناً زندانیانی که نیمی از دوران محکومیت خود را سپری کرده باشند می توانند به مرخصی بروند مسئولین زندان حتی با مرخصی استعلاجی او نیز مخالفت می کنند.

در شرایط کنونی رضا از نظر جسمانی دارای مشکلات بسیاری است. او قبلا نیز چند بار در اعتراض به بی توجهی مسئولین زندان نسبت به خواسته های زندانیان و مشکلات آنان دست به اعتصاب غذا زده بود. همچنین وی یک عمل جراحی طولانی مدت و حساس را پشت سر گذاشت که متأسفانه دوران نقاهت بعد از عمل را که دوران بسیار تعیین کننده ای بود به جای استراحت در منزل و رسیدگی به وضعیت وی، در زندان گذراند که در نتیجه ی آن نه تنها مشکل جسمی وی درمان نشد بلکه بر شدت آن افزوده شد.

هم اکنون رضا در اثر اعتصاب غذا ی ۴۰ روزه اخیر، و شرایط بد زندان، تا حد زیادی بنیه خود را از دست داده است. او تا کنون چند بار بیهوش شده و از توان کافی حتی برای انجام کارهای روزمره ی خود برخوردار نیست. رضا شهابی در شرایطی به غایت بحرانی ای به سر می برد و هر آن احتمال دارد بعد از بیهوشی های مکرر دیگر به هوش نیاید. مسئولین زندان تاکنون هیچ اقدامی برای برطرف شدن این شرایط و براوردن بخشی از خواسته های او انجام نداده اند و چه بسا انتقال او به این زندان و تضییق حقوق او و متعاقب آن نادیده گرفتن خواسته هایش، حتی در چنین شرایط بحرانی تماماً بخشی از یک توطئه ی حساب شده بوده باشد.

کارگران! مردم آزاده و عدالت طلب!
جنبش کارگری شرایط بسیار حساسی را سپری می کند. در چنین شرایطی هر ساعت و هر لحظه ارزشی حیاتی دارد. یکی از فرزندان شریف این کشور و همراهان این جنبش در معرض خطر جدی قرار دارد. جنبش کارگری هم اکنون نیازمند حمایت همه جانبه خانواده بزرگ کارگری برای متوقف کردن هرچه سریع تر این بی حقوقی ها و تهاجمات است.

بیائید از هر طریق ممکن صدای حق طلبانه او را به گوش کارگران و همه ی وجدان های بیدار در سرتاسر جهانیان برسانیم. نگذاریم جنبش کارگری ضایعه ی اسفبار دیگری را بر دوش بکشد و افسوس و حسرتی دردناک را تجربه کند. شاید فردا دیگر دیر شده باشد. مطمئنا اعتراض رضا شهابی به این انتقال و شرایط بد زندان تنها یک اعتراض فردی نبوده بلکه دفاع از حقوق کلیه کارگران و فعالین زندانی است که انواع بی حقوقی را تحمل می کنند.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری ضمن محکوم نمودن فشار به رضا شهابی و انتقال غیرموجه وی به زندان گوهردشت که در راستای اعمال فشاربه این عزیز و خانواده ی محترم ایشان صورت گرفته است، به سهم خود از همه کارگران آگاه و تشکل های کارگری، تمامی انسان های آزادی خواه و عدالت طلب جامعه و همه وجدان های بیدار در داخل و خارج کشور می خواهد تا از تمامی راه های ممکن برای اعتراض به این قبیل اعمال ضدکارگری و سرمایه پسند استفاده نموده، این کارگر شریف و مبارز را برای دست یابی به خواست های برحق خود تا آزادی از زندان یاری نمایند. در ضمن این “کمیته” به سهم خود هشدار می دهد که مسئولیت جان این زندانی و همه ی زندانیان کشور مستقیماً بر عهده زندانبانان و مقامات ذیربط در کشور بوده و در صورت هرگونه ضایعه ای در این خصوص، این مقامات و مسئولین باید پاسخگوی این مسئله و اعتراضات احتمالی باشند.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/%d8%af%d8%b1-%d8%b2%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86-%d8%b1%d8%ac%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d9%81%d8%a7%d8%ac%d8%b9%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%ad%d8%a7%d9%84-%d9%88%d9%82%d9%88%d8%b9

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.