- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

در جمهوری اسلامی اسیدپاشان آزاد، معترضان به اسیدپاشی در زندان اند!/کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

Posted By admin On آبان ۸, ۱۳۹۳ @ ۸:۰۷ ق.ظ In اعلامیه ها | No Comments

[1]طبق اخبار منتشرشده تا کنون حداقل ۸ تن قربانی اسیدپاشی علیه زنان در اصفهان شده اند، اما هنوز بعد از هفته ها اظهار انزجار از این جنایت هولناک، هیچ اقدامی در جهت بازداشت این جنایتکاران نشده است. رئیس قوه قضائیه، به جای بازداشت و محاکمه اسیدپاشان، انتشار اخبار اسیدپاشی را «ظلم به نظام» دانسته است. ظاهرا رئیس جمهور رژیم نیز بالاخره بعد از چند هفته  از اسیدپاشی مطلع شده و وعده بازداشت اسیدپاشان را داده است. همزمان مشاور او اعلام کرده است که اسیدپاشی کار خارجی ها و مزودوران آن هاست. در عین حال، تجمع معترضان در تهران و اصفهان مورد حمله نیروهای انتظامی، امنیتی و «لباس شخصی» قرار گرفته است. تعداد زیادی از معترضان بازداشت شده اند که عده ای از آن ها هنوز در زندان به سر می برند. هم چنین عکاس خبرگزاری ایسنا، و گزارشگران آن در اصفهان هم بازداشت شده اند تا درس عبرتی برای دیگر رسانه ها بشود که خبر اسیدپاشی را منتشر نکنند و از اعتراضات مردم عکس و گزارش پخش نکنند. از طرف دیگر کارگزاران رژیم بر آن هستند که اسیدپاشی های زنجیره ای را به اقدامات فردی و انتقامجوئی شخصی تقلیل دهند.

در نظامی که از هر منبر و تریبون آن علیه زن تبلیغ می شود، مهم ترین مساله رهبران آن حجاب زنان، جداسازی آنان و فشار و تبعیض بیشتر به نیمی از جمعیت کشور است، روشن است که اسیدپاشان از امنیت بیشتری برخوردارند تا قربانیان این جنایت وحشتناک.  واقعیت هم این است که خود حکومت هر از گاهی برای ایجاد جو سرکوب و خفقان در جامعه دست به اقداماتی از قبیل آزار و اذیت زنان می زند. گشت های ارشاد و گروه های فشار موتورسوار را روانه خیابان می کند تا با نا امن کردن زندگی مردم جو خفقان حاکم بر جامعه را تشدید کند. از ماه پیش فضای تبلیغاتی برای گسترش جو امنیتی با اعلام آمادگی هزاران اوباش موتورسوار از یک سو و تبدیل تهدیدات ان ها به لایحه قانونی در مجلس مهیا شده بود. امام جمعه های گوش به فرمان نیز همه ساز ضدیت با زنان را کوک کرده بودند.

بعد از انتشار خبر اسیدپاشی در اصفهان و فشار افکار عمومی بر حکومت، از شدت حملات لفظی علیه زنان کاسته شده است، اما وارونه سازی واقعیت های دهشت بار اسیدپاشی هم چنان ادامه دارد. رسانه های حکومت هم چنان تبلیغات زهرآگین خود را ادامه می دهند و انتشار اخبار اسیدپاشی را «جوسازی رسانه ای» جلوه می دهند. نهادهای سرکوبگر حکومت گزارش در مورد این جنایت را را «مسموم» کردن فضا و تهیه «خوراک خبری برای رسانه های غربی» جلوه می دهند. آمران ایجاد فضا برای اسیدپاشی و عاملان آن در نقش قربانی ظاهر می شوند تا قربانیان واقعی را به فراموشی سپرده، این جنایت زنجیره ای را هم به سرنوشت جنایت های مشابه دچار سازند. جالب است که نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در سرکوب معترضان و بازداشت آن ها تعللی به خود راه نمی دهد اما بعد از هفته ها  موفق به شناسائی و بازداشت عاملان اسدپاشی زنجیره ای در اصفهان نشده است.

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران با اعلام همدردی با قربانیان اسید پاشی  اوباش مورد حمایت حکومت در اصفهان از اعتراضات مردمی علیه این جنایت پشتیبانی می کند و از همه نیروهای ازادخواه و مدافع حقوق بشر دعوت می کند متحدانه   علیه ادامه این وضعیت اعتراض نموده، جمهوری اسلامی را به شناسائی و بازداشت اوباش جنایتکار اسیدپاش و توقف تبلیغات برای تشدید خشونت علیه زنان وادار نمایند. ما جنایت اسیدپاشی به زنان را شدیدا محکوم می کنیم و تبلیغات داعشی حکومت علیه زنان را زمینه ساز چنین اقدامات ضد انسانی می دانیم. ما خواهان ازادی معترضان بازداشت شده، خبرنگاران و عکاسان رسانه ها، بازداشت و محاکمه اسیدپاشان جنایتکار و مشوقان و حامیان آن ها هستیم.

 کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

۷ آبان ۱۳۹۳ – ۲۹ اکتبر ۲۰۱۴


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/%d8%af%d8%b1-%d8%ac%d9%85%d9%87%d9%88%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%db%8c-%d8%a7%d8%b3%db%8c%d8%af%d9%be%d8%a7%d8%b4%d8%a7%d9%86-%d8%a2%d8%b2%d8%a7%d8%af%d8%8c-%d9%85%d8%b9%d8%aa%d8%b1-2

URLs in this post:

[1] Image: http://www.etehadefedaian.org/wp-content/uploads/2014/10/Asid-PashiWww_KamYab_Ir_.jpg

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.