نوشته شده در اخبار توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

دخالت سازمان‌یافته سپاه در انتخابات ۱۲ اسفند

گروهی از فعالان رسانه‌ای محافظه‌کار خبر دادند:
دخالت سازمان‌یافته سپاه در انتخابات ۱۲ اسفند

دیگربان : نفر اول شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی و عده‌ای از روزنامه‌نگاران محافظه‌کار از دخالت سازمان یافته سپاه پاسداران در نهمین دوره انتخابات مجلس خبر دادند.

محمدحسن روزی‌طلب از روزنامه‌نگاران حامی «جبهه پایداری» با انتشار یادداشتی بدون آنکه نامی از سپاه ببرد٬ نوشته که این نیرو در انتخابات اخیر «کثیف‌کاری» کرده است.

آقای روزی‌طلب نوشته «نیروهایی که نباید در سیاست دخالت کنند» با استفاده از «بیت‌المال» در شب آخر تبلیغات انتخاباتی٬ فهرست جعلی «اصولگرایان اصلح» را در تیراژهای میلیونی منتشر کردند.

احمد سعیدی٬ دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز نیز در وبلاگ خود به صراحت از دخالت «غیرقانونی» سپاه در انتخابات اخیر مجلس خبر داده است.

آقای سعیدی نوشته که سپاه پاسداران در انتخابات نهم مجلس عملکردی «خلاف شرع و قانون» داشته است.

وی افزوده که سپاه با این اقدام و شورای نگهبان با «رد صلاحیت‌های ذوقی» باعث شدند تا «تابوی» انتقاد از آن‌ها در جمهوری اسلامی شکسته شود.

سعیدی شکسته شدن «تابوی انتقاد» از سپاه پاسداران را «یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای انتخابات نهم اسفند» اعلام کرده است.

مهدی تهرانی٬ مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس نیز آن‌طور که خود در وبلاگش نوشته و حسن روزی‌طلب هم به آن اشاره کرده٬ به خاطر حمایت از فهرست «جبهه پایداری» از سمت خود برکنار شده است.

نفر اول شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در واکنش به برکناری خود نوشته است: «اگر می‌‏توانستم حرف بزنم می‌‏‌گفتم چه کسانی و چگونه از بیت‌‏المال به نفع یک جبهه انتخاباتی استفاده کردند و بعد به ما به خاطر موضع شخصی‏مان خرده گرفتند.»

حسن روزی‌طلب نیز با انتقاد از این برکناری٬ نوشته است کسانی حکم عزل مهدی تهرانی را صادر کرده‌اند که اقدام به انتشار فهرست جعلی «اصولگرایان اصلح» کردند.

سپاه و بسیج سال‌هاست در جریان انتخابات به نفع نامزد‌های نزدیک به علی خامنه‌ای دخالت می‌کند که آخرین مورد آن نهمین دوره انتخابات مجلس است.

در این دوره برخلاف انتخابات‌ گذشته٬ این محافظه‌کاران و حامیان نزدیک به محمود احمدی‌نژاد و محمدتقی مصباح یزدی هستند که به صف منتقدان سپاه و بسیج پیوسته‌اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>