نوشته شده در اخبار توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

حوادث مصر از دیشب تا امروز صبح

 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری هاى ایران؛ مصر در حالی وارد چهارمین روز ناآرامی‌های موسوم به “جنبش تمرد” می شود که امروز (چهارشنبه) اولتیماتوم ۴۸ ساعته ارتش این کشور به دولت مرسی و مخالفین برای پایان بخشیدن به ناآرامی‌ها و دستیابی به یک راه‌حل سیاسی پایان خواهد یافت.

شب گذشته مرسی در یک سخنرانی تلویزیونی ضمن رد اولتیماتوم ارتش اعلام کرد که از قدرت کناره‌گیری نخواهد کرد. اظهارات وی بار دیگر آتش خشونت‌ها را در مصر شعله‌ور کرد به طوری که تنها در دانشگاه قاهره ۱۶ نفر کشته شدند و بدین ترتیب تعداد کشته‌های ناآرامی‌های اخیر مصر که از روز یکشنبه آغاز شده است به ۳۹ نفر افزایش یافت.

در ادامه گزارش حاضر اخبار مصر و جنبش تمرد به صورت لحظه به لحظه در اختیار خوانندگان گذاشته می‌شود.

۰۹:۵۵ ضرب الاجل ارتش مصر به دولت تا ۸ ساعت دیگر پایان می یابد. درپی صدور ضرب الاجل از سوی ارتش مصر به دولت و موافقان و مخالفان رئیس جمهوری مصر این مهلت تا ۸ ساعت دیگر یعنی راس ساعت ۶ بعد از ظهر به وقت تهران پایان می یابد.

۰۹:۴۴ محمد مرسی از کاخ قبه خارج شد. رئیس جمهوری مصر بعد از سخنرانی دیروز خود خطاب به ملت بلافاصله از کاخ قبه خارج شده و به محل استقرار نیروهای گارد ریاست جمهوری مصر در قاهره پناه برد.

راهپیمایی حامیان مرسی در قاهره

۰۹:۲۷ درگیری مسلحانه در مقابل دانشگاه قاهره آغاز شد.دانشجویان مخالف مرسی با موافقان در مقابل دانشگاه قاهره درگیر شدند. صدها تن از موافقان محمد مرسی رئیس جمهوری مصر با حمله به مخالفان وی در مقابل دانشگاه قاهره درگیر شدند.

۰۹:۲۰ شمار قربانیان دانشگاه قاهره به ۱۸ کشته رسید. مقامات پزشکی مصر از افزایش شمار تلفات درگیری های مسلحانه در مقابل دانشگاه قاهره تا ۱۸ کشته کشته خبر دادند. بدین ترتیب تعداد تلفات ناآرامی‌های اخیر مصر به ۴۱ کشته افزایش یافت.

۰۹:۱۵ تلفات ناآرامی‌های اخیر مصر به ۳۹ کشته افزایش یافت. با احتساب ۲۳ کشته درگیری‌های دیروز پس از سخنرانی مرسی، تعداد کشته‌های درگیری‌های چهار روز اخیر مصر به ۳۹ نفر رسید.

۰۸:۲۸ ارتش مصر: از مردم در برابر تروریست‌ها و احمق‌ها دفاع می‌کنیم. فرماندهی عالی ارتش مصر در بیانیه‌ای با عنوان “ساعات پایانی” اعلام کرد که آماده است برای دفاع از مردم مصر در برابر تروریست‌ها و احمق‌ها جان خود را فدا کند.

در این بیانیه که بر روی صفحه فیس‌بوک شورای عالی نیروهای مسلح به ریاست ژنرال عبدالفتاح السیسی، فرمانده نیروهای مسلح، قرار داده شده بود،‌چنین نوشته شده است: “به خدا قسم می‌خوریم که حتی خون‌مان را برای مصر و مردم آن می‌دهیم تا از آنها در برابر تروریست‌ها، رادیکال‌ها و احمق‌ها دفاع کنیم.”

۰۸:۰۱ جنبش «تمرد»: مرسی را بازداشت کنید. سازمان دهندگان تظاهرات اعتراضی در مصر که بر استعفای «محمد مرسی» رئیس جمهوری این کشور تأکید دارند، روز چهارشنبه گارد ریاست جمهوری را به بازداشت مرسی فراخواندند.

تظاهرات شب گذشته مصر

۰۷:۵۰ ارتش احتمال دارد مجلس را منحل و قانون اساسی را به تعلیق درآورد. منابع در ارتش مصر اعلام کرد، در صورتی که جناح های سیاسی این کشور تا پایان ضرب الاجل روز چهارشنبه، به توافق نرسند، احتمال دارد ارتش قانون اساسی را به تعلیق درآورد، مجلس تحت کنترل اسلام گرایان را منحل کند. (لینک خبر)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>