نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

حمله پلیس ونیروهای امنیتی به کارگران زحمتکش شرکت آذرآب وهپکوی اراک را محکوم می کنیم! / سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

همگان و بویژه مبارزان راه آزادی طبقه کارگر که رویدادهای کارگری ایران را طی سال‌های اخیر دنبال می‌کنند،قطعا بارها از اخبار مربوط به تجمعات، اعتصابات و راهپیمایی ‌های کارگران شرکت‌های آذراب و هپکوی اراک اطلاع پیدا کرده‌اند.کارگرانی که بویژه بدلیل خصوصیسازی‌های گسترده با مشکلات عدیده‌ای دست وپنجه نرم می‌کنند که ازجمله مهمترین آنها می‌توان به عدم امنیت شغلی و پرداخت نشدن بموقع حقوق و دستمزدها اشاره نمود.

در آخرین موردی که کارگران این شرکت‌ها در تاریخ بیست وهشتم شهریور در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای معوقه دست به اعتراض یکپارچه زده وبناچار وبرای جلب توجه مسئولین شهر اراک اقدام به تجمع و بستن یکی از جاده‌ها خروجی شهر نمودند،مورد هجوم وحشیانه نیروهای سرکوبگر امنیتی قرارگرفته وهدف گلوله‌های گاز اشک آور وباطوم آنان قرار گرفتند.

این در حالی است که  رئیس جمهور نظام در سخنرانی اخیرش در مجمع عمومی سازمان ملل، بطور ریاکارانه ای دم از حقوق بشرو حقوق شهروندی و عدالت زده است.

این نخستین بار نیست که کارگران میهنمان هدف سرکوب رژیم قرار می‌گیرند. از کشتار بیرحمانه کارگران معدن خاتون آباد سال‌های زیادی نمی گذرد، از دستگیری گسترده کارگران مبارز وحق طلب نیشکر هفت تپه نیز فقط حدود یک ماهی می گذرد و کارگر مبارز وشجاع رضا شهابی همچنان در زندان ودر اعتصاب غذا بسر می برد. و یقینا این نیز آخرین بار نخواهد بود.

تجربه سی وهشت سال حکومت اسلامی نشان داده است که این نظام جز سرکوب و زندان پاسخ دیگری در مقابل مطالبات و خواسته های کارگران و زحمتکشان ندارد. تنها با وحدت وتشکیلات وایجاد صف مستقل مبارزاتی کارگران وزحمتکشان است که می‌توان با سرکوب سازمانیافته طبقه حاکم حامی منافع سرمایه داران به مقابله جدی برخاست و راه را برای تغییر حکومت و استقرار آزادی و دمکراسی باز کرد.

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران ضمن دفاع از خواسته‌ها و مطالبات کارگران،  اعمال سرکوبگرانه رژیم کارگرکش جمهوری اسلامی را بشدت محکوم نموده و خواهان آزادی کارگران دستگیر شده و رسیدگی هر چه سریعتر به خواسته های آنان است!

پیروز باد مبارزات کارگران آذرآب وهپکوی شهر اراک

زنده باد مبارزات همبسته ومتحدانه کارگران سراسر میهن

زنده باد سوسیالیزم

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

٣۱ شهریور ۱٣۹۶ -  ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>