- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

حمله جنایتکارانه به مجاهدبن خلق در کمپ آزادی عراق!کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

Posted By admin On دی ۶, ۱۳۹۲ @ ۱۲:۱۱ ب.ظ In اعلامیه ها,مواضع سازمان | No Comments

دیروز پنجشنبه ساعت ۹ شب، بار دیگر اردوگاه مجاهدین خلق در عراق به موشک بسته شد و بنابر اطلاعیه شورای ملی مقاومت سه تن کشته و پنجاه تن زخمی شدند. سازمان مجاهدین خلق اسامی افراد جانباخته را محمد جواد صالح تهرانی (بیژن)، محمود برنافر و عباس نامور اعلام نموده است. دولت شیعه نوری المالکی حمله را تائید اما آمار تلفات این حمله را دو تن زخمی اعلام کرده است. تا کنون منابع مستقل در این زمینه خبری منتشر ننموده اند. ” جیش مختار” مسئولیت حمله به این اردوگاه را به عهده گرفته است. این گروه مسئولیت حمله بار پیش به اردوگاه آزادی را نیز به عهده گرفته بود.
اردوگاه های سازمان مجاهدین خلق تا کنون چند بار مورد حمله موشکی قرار گرفته اند. آخرین بار در روز یکشنبه دهم شهریور ماه اردوگاه اشرف محل استقرار نزدیک به صد تن از اعضا و کادرهای سازمان مجاهدین خلق مورد حمله جنایتکارانه راکتی قرار گرفت و به مرگ دلخراش دهها تن از نیروهای مستقر در این پایگاه انجامید. در آن حمله ۵۲ تن از مجاهدین به وحشیانه ترین شکل کشته شدند. پس از کشتار، اسنادی منتشر شد که نشان می داد که برخی از مجاهدین با دستان بسته و با شلیک گلوله جان خود را از دست داده اند. تعدادی از مجاهدین نیز در آن حمله مفقود شده و خبری از آنها منعکس نشده است.
دولت نوری المالکی که مسئولیت حفاظت از جان مجاهدین را دارد یکی از دوستان و متحدان جمهوری اسلامی است که آشکارا علیه مجاهدین خلق موضعگیری کرده است. او خواستار اخراج مجاهدین از عراق است اما به دلیل فشارهای سازمان ملل و کشورهای غربی و آمریکا تا کنون به حضور آنها در عراق تن داده است. یکی از خواسته های جمهوری اسلامی از دولت عراق تحویل مجاهدین به ایران است. گر چه این خواست تا کنون برآورده نشده است، اما توطئه علیه مجاهدین هر ساله ادامه داشته و در اغلب این حملات می توان رد پای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی را نیز مشاهده نمود. گروههای تازه تاسیسی چون “جیش مختار” اگر دست ساز سپاه پاسداران نباشند، با حمایت و پشتیبانی آنها حرکت می کنند. رابطه سپاه با این عملیات در واکنش های آنان کاملا مشهود است. سپاه پاسداران جمهوری اسلامی پس از هر حمله چنان به وجد می آید که نمی تواند شادی و سرور خود را کتمان کند. در حمله شهریور ماه به اردوگاه اشرف، سپاه پاسداران بلافاصله طی بیانیه ای این حمله را به فرزندان “مجاهدان شهید عراقی” نسبت داد و ضمن تبریک به آنان و اظهار شادامانی نوشت: ” سپاه این انتقام الهی را از وعده های خداوند تبارک و تعالی می داند که در سالروز شهادت صالحان این امت، شهیدان رجایی و باهنر عنایت فرمود”.
کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران حمله موشکی به اعضای سازمان مجاهدین خلق در اردوگاه آزادی(لیبرتی) عراق را محکوم می کند و حکومت نوری المالکی را مسئول اصلی این جنایت می شناسد. هر چند رد پای جمهوری اسلامی در عموم این اقدامات جنایتکارانه قابل مشاهده است، اما حفاظت از جان مجاهدین تا زمانی که در عراق مستقر هستند به عهده دولت این کشور است. ما از سازمان های سیاسی و مجامع دموکراتیک مدافع حقوق بشر می خواهیم که این جنایت را محکوم کرده و دولت عراق را برای حفاظت از جان پناهندگان در عراق زیر فشار قرار دهند.
کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران
جمعه ۶ دی ۱۳۹۲ برابر ۲۷ دسامبر ۲۰۱۳


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/%d8%ad%d9%85%d9%84%d9%87-%d8%ac%d9%86%d8%a7%db%8c%d8%aa%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%a8%d9%87-%d9%85%d8%ac%d8%a7%d9%87%d8%af%d8%a8%d9%86-%d8%ae%d9%84%d9%82-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d9%85%d9%be

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.