- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

حق خواهی نسرین ستوده بر خودکامگی استبداد پیروز شد!

Posted By admin On آذر ۱۵, ۱۳۹۱ @ ۹:۰۱ ق.ظ In اعلامیه ها,مواضع سازمان | No Comments

خانم نسرین ستوده که در اعتراض به ممنوع الخروج کردن دختر ۱۲ ساله اش از ۲۶ مهرماه دست به اعتصاب غذا زده بود، پس از ۴۹ روز و به دنبال تسلیم مقامات جمهوری اسلامی به خواست انسانی و اولیه او، به اعتصاب غذای خود پایان داد. خانم ستوده یکی از وکلای مبارز و برجسته ای است که وکالت بسیاری از فعالان سیاسی و مدافعان حقوق بشر را به عهده داشته و به جرم تعهد به وظیفه انسانی و شرافت کاری خود، در جمهوری اسلامی که با این مفاهیم بیگانه بوده و هر چه گذشته است بیگانه تر شده است، بازداشت و به ۶ سال حبس و ۲۰ سال محرومیت از حرفه خود محکوم شده است.

اعتصاب غذای خانم ستوده در داخل و خارج کشور به شکل گسترده ای منعکس شد و پشتیبانی وسیع فعالان سیاسی و حقوق بشری و مدافعان حقوق زنان را در پی داشت. صدای این اعتراض گسترده توسط نهادهای دموکراتیک و شناخته شده بین المللی شنیده شد و آن ها را با موج اعتراضات بخشی از مردم ایران، همراه نمود. در نتیجه ایستادگی درخشان خانم ستوده و خانواده او و اعتراضات گسترده در سطح ملی و بین المللی، بالاخره استبداد حاکم نیز نتوانست این اعتراضات را ناشنیده بگیرد و به اجبار تن به عقب نشینی داد. این عقب نشینی پیروزی بزرگی برای دموکراسی خواهان و نشاندهنده آن است که رژیم جمهوری اسلامی نمی تواند همواره اعتراض گسترده آزادی خواهان و طرفداران حقوق بشر را نادیده گیرد. این پیروزی، نشانده این است که اعتراضات گسترده و متحدانه مردم توانائی و ظرفیت عقب نشاندن استبداد را دارد. به هر میزان که مبارزه مردم متحدانه تر و گسترده تر و پایدارتر باشد، به همان میزان تاثیر آن بیشتر خواهد شد.

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران پیروزی حق خواهانه خانم ستوده را به آزادیخواهان و فعالان حقوق زنان و تمامی نیروهائی که با این ایستادگی شورانگیز همراهی نمودند به ویژه به نسرین ستوده و خانواده اش که بار اصلی این مبارزه غرورانگیز را بر دوش داشته است، شادباش می گوید. این پیروزی نشان داد که با مبارزه متحد و گسترده و پایدار می توان حکومت را برای سایر خواسته های به حق مردم، از خواسته های حقوق بشری تا حق معیشت و علیه تورم بیکاری و گرانی، ودار ساخت.

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

چهار شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۱ برابر ۵ دسامبر ۲۰۱۲

 


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/%d8%ad%d9%82-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%87%db%8c-%d9%86%d8%b3%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%af%d9%87-%d8%a8%d8%b1-%d8%ae%d9%88%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%85%da%af%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a8%d8%af

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.