نوشته شده در اخبار توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

حداقل دستمزدکارگران ۳۸۹ هزار و ۷۵۴ تومان تعیین شد

حداقل دستمزد ۳۸۹ هزار و ۷۵۴ تومان تعیین شد ۱۳۹۰/۱۲/۲۴

بن نقدی کارگری از ۲۸ به ۳۵ هزار تومان افزایش یافت/ پایه سنواتی روزانه ۲۵۰ تومان تعیین شد.

ایلنا: شورای عالی کار در چهارمین جلسه تعیین دستمزد، حداقل دستمزد سال آینده کارگران را با ۱۸ درصد افزایش نسبت به سالجاری ۳۸۹ هزار و ۷۵۴ تومان تعیین کرد.

به گزارش ایلنا حداقل دستمزد سال ۹۱ که باید از سوی بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی مختلف کشور اجرا شود، به میزان ۳۸۹ هزار و ۷۵۴ تعیین و تصویب شد.

آخرین حداقل دستمزد در اسفندماه سال ۸۹ به تصویب شورای عالی کار رسیده بود که میزان آن برای اجرا در سال جاری ۳۳۰ هزار و ۳۰۰ تومان بود.

بنا بر این گزارش، بن نقدی کارگری از ۲۸ به ۳۵ هزار تومان افزایش یافت، ضمن اینکه پایه سنواتی روزانه ۲۵۰ تومان تعیین شد.

حمزه درواری، نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار در گفتگو با ایلنا از افزایش ۷ درصدی سایر سطوح به اضافه ۱۲۹ تومان خبر داد.

تجمع کارگران کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز ۱۳۹۰/۱۲/۲۴

مهمترین دلیل تعطیلی کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز واردات بی‌رویه قند و شکر است/ با سفر فردای رئیس جمهور به استان خوزستان ما باز هم با تجمع خود خواستار دریافت مطالبات قانونی‌مان خواهیم بود.

ایلنا: ایلنا: رئیس شورای اسلامی کار کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز گفت: بیش از ۷۰ کارگر کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز صبح امروز به دلیل عدم دریافت حقوق و مزایای و سایر مطالبات یک سال گذشته خود در مقابل درب ورودی ساختمان استانداری اهواز تجمع کردند.

ایرج امامی در گفتگو با خبر نگار ایلنا با اشاره به بلاتکلیفی این کارگران معترض در یک سال گذشته و اینکه همه این کارگران با تعطیلی این کارخانه بیکار شده‌اند خاطر نشان کرد: این کارگران از عدم پرداخت بیمه‌های درمانی خود از شهریور ماه امسال و اینکه دفتر چه‌های درمانی آنان توسط تامین اجتماعی تمدید نمی‌شود نگران و معترض شده‌اند.

به گفته وی کارگران متقاضی بازنشستگی این واحد تولیدی نیز به جهت اینکه لیست بیمه‌ای معوق و جاری این کارگران به تامین اجتماعی پرداخت نشده است در بازنشستگی خود دچار مشکل شده‌اند.

او گفت: کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز به جهت مشکلات مدیریتی و مهم‌تر از آن واردات بی‌رویه قند شکر و همچنین بی‌توجهی مسئولان استانی تعطیل شده است.

او گفت: مالکیت این کارخانه در گذشته بر عهده بانک ملی و ملت بوده که با افزایش مشکلات این واحد تولیدی با تصویب هیات دولت به وزارت صنایع جهت راه اندازی مجدد واگذار شد.

او با اشاره به اینکه تا کنون کارگران این کارخانه چندین بار جهت دریافت مطالبات قانونی خود دست به تجمع زده‌اند، اظهار داشت: با سفر فردای رئیس جمهور به استان خوزستان ما باز هم با تجمع خود خواستار دریافت مطالبات قانونی‌مان خواهیم بود.

بازنشستگان صندوق هواپیمایی هما تجمع کردند ۱۳۹۰/۱۲/۲۴

دو هزار بازنشسته شرکت هواپیمایی‌ها صبح امروز در مقابل ساختمان اداره مرکزی هما به جهت عدم دریافت مطالبات چند ساله اخیر خود دست به تجمع اعتراض آمیز زدند.

ایلنا: جمعی از بازنشستگان شرکت هواپیمایی‌ها صبح امروز در اعتراض به عدم دریافت مطالبات چند ساله اخیر خود در مقابل ساختمان اداره مرکزی هما دست به تجمع زدند.

یکی از بازنشستگان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: به رغم اینکه صندوق بازنشستگی هواپیمایی یکی از بزرگ‌ترین صندوق‌های بازنشستگی کشور است متاسفانه به جهت خالی بودن صندوق از پرداخت سنوات و مطالبات چند ساله بازنشستگان خود خودداری می‌‌شود.

او با اشاره به اینکه مدیرعامل هواپیمایی هما صبح امروز پرداخت مطالباتمان را تا پایان اردیبهشت ماه وعده داده است افزود: هنوز حقوق اسفند و عیدی ما پرداخت نشده است.

او با بیان اینکه این صندوق بازنشستگی ۱۴ هزار بازنشسته دارد گفت: صندوق بازنشستگی خالی است و حقوق بهمن ما هم با تاخیر پرداخت شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>