نوشته شده در اجتماعی توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

جمعیت بیکاران ایران؛ یک نفر شاغل، ۲ نفر بیکار

مرکز آمار جمهوری اسلامی در آخرین گزارش خود جمعیت شاغل را ۲۲ میلیون نفر اعلام کرده است که بیانگر اشتغال تنها ۲۸ درصد از جمعیت ۷۸ میلیون نفری ایران است.

برمبنای این آمار از هر سه فرد ساکن ایران کمتر از یک نفر شاغل و دو نفر بیکار هستند. این در حالی است که بر مبنای گفته‌های وزیر کار نزدیک به یک سوم شاغلان ایران در بخش «غیررسمی» اشتغال دارند.

گزارش‌های پیشین منابع دولتی در فروردین ۹۵ نیز نشان می‌دهد که بیش از یک چهارم خانوارهای ساکن ایران فاقد حتی یک فرد شاغل هستند.

این آمارها در شرایطی اعلام می‌شود که رسانه‌های دولتی از ایجاد بیش از یک میلیون شغل در سه سال گذشته توسط دولت حسن روحانی خبر می‌دهند.

برپایه گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خانوارهای فاقد حتی یک فرد شاغل در فاصله سال‌های ۹۱ تا ۹۴ بیش از پنج درصد افزایش یافته که به معنای از دست رفتن مشاغل موجود و افزایش بیکاران است

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که حداقل ۱۳ میلیون نفر از جمعیت ایران بدون شغل هستند.  به رغم این آمارها منابع دولتی همچنان نرخ بیکاری را کمتر از ۱۱ درصد می‌دانند.

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران زمستان سال گذشته مدعی شد که دولت او بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است.

رادیو زمانه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>