- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

ترکیه ۲۱ استاد دانشگاه را بخاطر امضای بیانیه صلح بازداشت کرد

Posted By admin On دی ۲۵, ۱۳۹۴ @ ۱۱:۰۹ ق.ظ In خبرو گزارش | No Comments

پلیس ترکیه امروز جمعه ۲۱ استاد دانشگاه را به اتهام «تبلیغات تروریستی و امضای طوماری که عملیات نظامی علیه کردستان را محکوم کرده بود» بازداشت کرده است.

قریب ۱۱۲۸ استاد دانشگاه و ۴۰۰ تن از سینماگران ترکیه حملات دولت ترکیه به شمال کردستان را محکوم خواهان برقراری صلح شدند. بازداشت ۲۱ استاد دانشگاه ترکیه از سوی پلیس به اتهام «تبلیغات تروریستی و امضای طوماری در انتقاد از عملیات نظامی ارتش ترکیه علیه شمال کردستان» در شرایطی است که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز پیش از این به شدت از این اقدام استادان دانشگاه انتقاد و آنها را تهدید کرده بود.

پلیس ۲۱ استاد دانشگاه را اوایل صبح امروز با یورش به خانه های آنها بازداشت کرده است. این اقدام پس از آن صورت گرفته است که دادستان های ترکیه تحقیقات وسیعی را درباره ۱۱۲۸ استاد دانشگاه از ۹۰ دانشگاه این کشور به بهانه « توهین به دولت و دست داشتن در تبلیغات تروریستی با امضای این طومار» آغاز کرده است.

استادان دانشگاه با امضای طوماری از دولت آنکارا خواسته بودند تا کشتار عامدانه و اخراج کردها و سایر مردم از شهرهای شمال کردستان را متوقف کند. اردوغان روز پنج شنبه امضا کنندگان این طومار از جمله نوام چامسکی را به خیانت متهم کرده بود.
فرات


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/%d8%aa%d8%b1%da%a9%db%8c%d9%87-%db%b2%db%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%af-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%b1%d8%a7-%d8%a8%d8%ae%d8%a7%d8%b7%d8%b1-%d8%a7%d9%85%d8%b6%d8%a7%db%8c-%d8%a8

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.