نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

تجمع کارگران در تبریز، عسلویه، خوزستان و بروجرد

امروز کارگران شرکت «بلبرینگ سازی تبریز»برای سومین متوالی در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات صنفیشان، مقابل ادره کل کار استان اذربایجان شرقی اجتماع کردند.

اعتراض صنفی کارگران «بلبرینگ سازی» امروز در حالی وارد سومین روز خود شد که در جریان اعتراض صنفی دوروز گذشته، کارگران  این واحد تصمیم گرفتند تا برای رساندن صدای اعتراضشان اجتماع صنفی خود را از محل کارخانه به مقابل ساختمان اداره کل کار استان انتقال دهند.

به گفته آنان، زمانی وضعیت تولیدات این کارخانه بسیار خوب بود اما از وقتی که شرکت بلبرینگ‌سازی به نام خصوصی‌سازی و اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ از مالکیت مدیریت دولتی خارج شد، کارفرمای خصوصی جایگزین نتوانست به  تعهدات  مالی خود عمل کند و در نتیجه این وضعیت به وجود آمده است.

امروز همچنین کارگران شرکت پیمانکاری پایندان واقع در فاز ۱۳ عسلویه هم تجمع کردند. حدود ۴۰۰ تن از کارگران این شرکت پیمانکاری در اعتراض به پرداخت‌نشدن سه ماه مزد خود در مقابل محل استقرار کارفرمای اصلی (شرکت پتروپایدار ایرانیان) تجمع کرده و خواستار پرداخت معوقات مزدی خود شدند. این کارگران خواستار رسیدگی و توجه به حقوق و مزایای خود با توجه به رو به اتمام بودن سال جاری هستند.

گروهی از کارگران پیمانی آب منطقه‌ای خوزستان، روز گذشته در اعتراض به معوقات مزدی و بیمه‌ای خود دست از کار کشیده و مقابل دفتر پیمانکار واقع در هندیجان استان خوزستان تجمع کردند.

به گفته  این منابع خبری کارگران معترض که در اجرای  ساخت شبکه‌های آبیاری  تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری شرکت آریا رود پارس کار می‌کنند خواستار دریافت دست کم  ۹ماه حقوق معوقه‌ان که کارفرمای شرکت آریا رود پارس به عنوان مجری این پروژه با همراهی مسئولان آب منطقه‌ای وعده پرداخت آن را به کارگران داده بودند که هنوز تا این لحظه عملی نشده است.

دیروز هم کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری بروجرد در اعتراض به ۶ ماه مزد معوقه به صورت نمادین با پهن کردن سفره خالی مقابل ساختمان شورای شهر تجمع کردند. به گفته معترضین، روز به روز بر بدهی‌های کارگران و شهرداری افزوده می‌شود ولی هیچ راه‌حل مناسبی از سوی مسئولان شهری بروجرد ارائه نمی‌وشد.

کارگران می گویند جدا از مسئله به تاخیر افتادن ۶ ماه معوقات مزدی مدیران شهری در آستانه سال نو قصد ندارند عیدی ما کارگران را پرداخت کند.این در حالیست که شهرداری فشار کار را بر روی ما کارگران برای آماده کردن شهر برای استقبال از نوروز سال ۹۶ بیشتر کرده است.

 خبر: ایلنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>