نوشته شده در اجتماعی توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

تجمع پرستاران در مقابل ساختمان ریاست جمهوری در تهران

حدود ۷۰۰ نفر از پرستاران بیمارستان‌های دولتی و خصوصی تهران در اعتراض به اختلاف درآمد پرستاران و پزشکان و همچنین “تعلل دولت” در تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، صبح امروز یک شنبه ۲۳ آذرماه در مقابل ساختمان ریاست جمهوری تجمع کردند. همزمان گزارش هایی از تجمع پرستاران در چند شهر دیگر منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) این معترضان همچنین خواستار توجه به کمبود نیروی پرستاری در بیمارستان‌ها و بخش‌های مختلف کادر پرستاری شدند

محمد شریفی مقدم، دبیرکل خانه پرستار گفت: “جامعه پرستاری از راه های مختلف سعی کرده تا مطالباتش را پیگیری کند. نامه‌ها نوشته شد و شکایت‌ها مطرح شد و تجمعاتی که تاکنون صورت گرفته هم در همین راستا بوده است. آقایان ادعا می‌کنند که اهل مذاکره هستند، اما ما تاکنون مذاکره‌ای ندیدم.”

برخی از پرستاران حاضر در تجمع امروز، بی‌توجهی مسولان را باعث افزایش مهاجرت پرستاران، افزایش ترک کار توسط آنان و در نتیجه تغییر شغل عنوان کردند.

یک شاهد عینی به بی‌بی‌سی فارسی گفت: “این تجمع تنها محدود به تهران نبود، بلکه در شیراز، مشهد، اصفهان و یزد نیز پرستاران تجمع کردند. پرستاران تهدید کردند که در صورت عدم پیگیری مطالبات دست از کار خواهند کشید، اما در پی مذاکره با نمایندگان دفتر ریاست جمهوری و وعده پیگیری مطالبات، این اعتراض‌ها پایان یافت.”

این دومین بار است که پرستاران ایران در سال جاری در اعتراض به وضعیت شغلی خود دست به تجمع می‌زنند. پیشتر گروهی از پرستاران در آبان ماه در بیمارستان امام خمینی تجمع کردند و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

تعیین تکلیف قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، عضویت سازمان نظام پرستاری در شورای عالی بیمه و سلامت، صدور پروانه کار پرستاری توسط سازمان نظام پرستاری و ارائه آموزش‌های تخصصی توسط سازمان نظام پرستاری مصوباتی است که در پایان دولت دهم تصویب شد ولی با گذشت بیش از دو سال از تصویب آن، هنوز اجرایی نشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>